Haberler

Türk Yatırımcılar Bitcoin’e Ne Kadar İlgi Duyuyor?

İstanbul Üniversitesi ile BtcTurk araştırdı.

İstanbul Üniversitesi ile BtcTurk, 15-55 yaş arası 379 kişiyle Bitcoin araştırması düzenledi. Düzenlenen araştırmada, kripto paralara halkın ilgisi, kaç kişinin kripto para sahibi olduğu ve hangi yatırımlara güven olduğu hakkında açıklama yapıldı. İstanbul Üniversitesi ile BtcTurk tarafından yapılan araştırmada, halkın büyük kısmının en çok altın, dolar ve avro yatırımına güvendikleri, daha sonra ise farklı yatırım araçlarını değerlendirebilecek oldukları açıklandı. İstanbul Üniversitesi ile BtcTurk ortaklığında düzenlenen araştırmada, Bitcoin sahibi olan kişi sayısının az olduğu %66’sının Bitcoin sahibi olmadığı açıklandı.

Araştırmaya katılanların yarısından fazlası Bitcoin sahibi değil ve gelecekte Bitcoin alabilecek olduklarını belirtenlerin sayısı konusunda net rakam yok.

En çok altına güveniyorlar

Araştırmaya katılanlar en çok altın yatırımına güveniyorlar ve Bitcoin yerine altın yatırımının daha güvenilir olduğunu belirttiler. e-Devlet ve banka sitelerine çok güvenen halk, kripto para borsalarının internet sitelerine ise pek fazla güvenmiyor ve verilerinin riskli olabilecek olduğunu düşünüyor.*

*e-Devlet ve banka sitelerine göre kripto para siteleri daha riskli siteler olarak görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu