binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinTürk Yatırımcının Kripto Paralara Olan İlgi Düzeyi Geriledi

Türk Yatırımcının Kripto Paralara Olan İlgi Düzeyi Geriledi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paralara olan ilgi düzeyinin son birkaç aydır gerilediği bilinse dahi son zamanlarda ilginin daha da fazla azalmasının arkasında en azından Türk kullanıcılar için en büyük sebep ekonomik sorunlar… Dolar kurunda yaşanan artışlar dolayısı ile Bitcoin yerine dolar kuruna yatırım yapan yatırımcı sayısında artış yaşanırken, dolar kurunun vurduğu TL’nin alım gücünü etkilemesi de kripto paralara olan ilginin Türkiye’de azalmasına neden oldu.

Kripto para sahibi yatırımcılar dolara yatırım yapmak için ellerinde bulunan Bitcoin yatırımlarını satma yoluna giderken, yatırımcıların dolar kurundan kazanç elde edecek oldukları inancının son derece yüksek iken, Bitcoin’den bu yılın sonuna kadar tam anlamı ile kazanç sahibi olamayacaklarını düşündükleri ve bu süreyi değerlendirmek için kripto paralarını satarak dolar kuruna geçiş yaptıkları öğrenildi.

Yatırımcının Yaptığı Doğru Hareket

Yatırımcıların parasını Bitcoin’de bekletip zaman harcaması yerine dolar kurundan kazanç elde etmesi daha fazla kar elde etmesine yarayacak bir avantaj. Bu şekilde öneriler zaten bir süredir internette olsa da buna karar vermek tamamen yatırımcının kendi kararı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail