fbpx
Bitcoin

Türk Yatırımcının Kripto Paralara Olan İlgi Düzeyi Geriledi

Kripto paralara olan ilgi düzeyinin son birkaç aydır gerilediği bilinse dahi son zamanlarda ilginin daha da fazla azalmasının arkasında en azından Türk kullanıcılar için en büyük sebep ekonomik sorunlar… Dolar kurunda yaşanan artışlar dolayısı ile Bitcoin yerine dolar kuruna yatırım yapan yatırımcı sayısında artış yaşanırken, dolar kurunun vurduğu TL’nin alım gücünü etkilemesi de kripto paralara olan ilginin Türkiye’de azalmasına neden oldu.

Kripto para sahibi yatırımcılar dolara yatırım yapmak için ellerinde bulunan Bitcoin yatırımlarını satma yoluna giderken, yatırımcıların dolar kurundan kazanç elde edecek oldukları inancının son derece yüksek iken, Bitcoin’den bu yılın sonuna kadar tam anlamı ile kazanç sahibi olamayacaklarını düşündükleri ve bu süreyi değerlendirmek için kripto paralarını satarak dolar kuruna geçiş yaptıkları öğrenildi.

Yatırımcının Yaptığı Doğru Hareket

Yatırımcıların parasını Bitcoin’de bekletip zaman harcaması yerine dolar kurundan kazanç elde etmesi daha fazla kar elde etmesine yarayacak bir avantaj. Bu şekilde öneriler zaten bir süredir internette olsa da buna karar vermek tamamen yatırımcının kendi kararı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu