Kripto HaberleriHaberlerTürkiye Kripto Paraları Vergilendirecek Mi? - Resmi İlk Adım Geldi!

Türkiye Kripto Paraları Vergilendirecek Mi? – Resmi İlk Adım Geldi!

Takip et

Yeni Ekonomi Programı (YEP) dün açıklandı ve 2023 yılına kadar atılacak adımlar bildirildi. Açıklamalarda enflasyonun düşürülmesi, işsizliğin azaltılması ve ekonomide daha iyi sonuçlar alınması için 2023 yılına kadar vergi indirimleri ve benzer indirimlerin uygulanmamasına karar verildiği belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından sunulan Yeni Ekonomi Programı kapsamında bir de yeni detay ortaya çıktı.

Buna göre hükümet belirlenen süre içerisinde dijital varlıkları vergilendirmek ve bunun finansman olarak kullanılmasını engellemek için adım atacak.

Programda şu ifadelere yer verildi:

Dijital olarak alınıp satılabilen ve transfer edilebilen, dijital bir değeri temsil eden sanal varlıklar kullanılarak yapılan işlemlerin vergilendirilmesine yönelik çalışmalar sürdürülecek, bu varlıkların suçun finansmanında kullanılmasının önlenmesine yönelik bir takip mekanizması tesis edilecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları