blank
HaberlerKripto Para

Türkiye Sınırında Yaşanan Savaş Endişesi Bölge Ülkelerinde Kripto Paralara İlgiyi Arttırdı

Türkiye'nin hemen yanı başında yer alan Suriye'de olası bir çatışma endişesi, Türkiye'nin ABD ve NATO'dan acil olarak hava-füze savunma sistemi Patriot istemesi endişelerin yükselmesine neden oldu.

Suudi Arabistan başta olmak üzere İran ve diğer bölge ülkelerinde kripto para birimleri son günlerde oldukça popüler. Özellikle corona virüs dolayısı ile bu ülkelerde kripto para birimlerine ilgi zaten oldukça fazlaydı. Bugün ise Türkiye ile Suriye-Rusya ortaklığının olası çatışması durumuna karşı bölge ülkelerinde kripto paralara ilgi daha da fazla arttı.

Türkiye sınırında yaşayan birçok Türk vatandaşı kripto para yatırımcısı da son zamanlarda altın ve dolar fiyatında yaşanan büyük yükselişi değerlendirerek ellerindeki altın, dolar ve kripto para birimi varlıklarını arttırmayı tercih ettiler.

Suudi Aramco’nun vurulduğu iddia edildi

Bugün son dakika haberlerine göre Husiler isimli bir grubun Suudi petrol şirketi Suudi Aramco tesislerini hedef aldığını açıklamasının ardından özellikle bölgede altın, Bitcoin gibi yatırımlara ilgi yükselmiş durumda.

Özellikle bu durumlardan arzı kısıtlı olan varlıklar olumlu olarak etkilenirken son dönemde Bitcoin’in de bu tarz olaylara altınla paralel bir şekilde tepki verdiği görülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu