Ana SayfaHaberlerTürkiye'de Kaç Milyon Kripto Para Yatırımcısı Var? Paribu Raporu

Türkiye’de Kaç Milyon Kripto Para Yatırımcısı Var? Paribu Raporu

Takip et

Türkiye’nin popüler kripto para borsaları arasında yer alan Paribu “Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması” üçüncü raporunu yayımladı.

Akademetre Araştırma şirketi tarafından Paribu adına hazırlanan raporda Türkiye’deki kripto para adaptasyonuna ilişkin en güncel veriler paylaşıldı.

Raporun Türkiye’yi temsil ettiği düşünülen örneklem bir grup üzerinde yüz yüze görüşme tekniğiyle yapıldığı belirtildi.

Türkiye’de Kaç Milyon Kripto Para Kullanıcısı Var?

Raporda öne çıkan başlıklar şu şekilde:

2022 itibariyle Türkiye’de kripto parayla işlem yapanların sayısının 8 milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Türkiye’de kripto paralara duyulan güven geçtiğimiz yıla göre %59 oranında arttı. Rapora göre kripto parayı duyan her 10 kişiden 4’ü yatırım aracı olarak güvenebileceğini ifade etti.

2022’de kripto parayla işlem yapanların oranı, bir önceki yıla göre %74 arttı.

Kripto parayı duyanların sayısı 2021’e göre %11 arttı.

Her 10 kişiden 9’u kripto parayı “yüksek getiri” beklentisiyle tercih ediyor.

“Regülasyonun gerekli olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna her 10 kişiden 7’si gerekli olduğu yönünde yanıt verdi. “Neleri kapsamalı?” sorusuna ise, paranın korunması ve vergilendirme şeklinde yanıt verildi.”

Rapora ilişkin konuşan Paribu CEO’su Yasin Oral,

“Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Türkiye’deki en kapsamlı algı araştırmasında kripto paraya olan ilginin ve güvenin ciddi oranlarda arttığını görüyoruz. Buna bağlı olarak, kullanıcıların bu piyasayı ve ürünleri benimsemeye başladıklarını söyleyebiliriz. Önümüzdeki sene yalnızca kripto paraya değil, blokzincire ve yeni teknolojik ürünlere duyulan ilgi ve merakın da artacağını umuyoruz” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları