Kripto HaberleriHaberlerTürkiye'de Kripto Para Kullanan Kişi Sayısı Avrupa'ya Göre Çok Yüksek

Türkiye’de Kripto Para Kullanan Kişi Sayısı Avrupa’ya Göre Çok Yüksek

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ING tarafından yapılan araştırmalar ve Avrupa’da %9 ortalamaya sahip kripto para sahibi kişi sayısının Türkiye’de %18 ve üzerinde olması ülkede insanların Bitcoin dahil tüm kripto para birimlerine olan ilgisinin birçok ülkeden daha iyi ve Türk halkının kripto paralar hakkında olan bilgi düzeyinin Avrupa ülkelerinde yaşayan halklara göre daha iyi düzeyde olduğunu doğruladı. Bitcoin ve kripto para birimlerinin bir süre önce fiyatının artıp tarihinin en iyi ve en yüksek rekorlarını kırması sonrasında binlerce vatandaş, kripto para sahibi olmak istedi.

Kripto para sahibi olan insan sayısının artması ile Avrupa’ya göre daha iyi kripto para gelişmelerine tanık olan Türkiye, kripto paraların bugünü ve yarını konusunda henüz yasal düzenlemelere ve kripto para borsalarını, zincir teknolojisi şirketlerini çekecek kadar fazla ilgi çekmese de yerel vatandaşların kripto para almasını engellemeyen tavrı ve kararları, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı R.T Erdoğan’ın kripto para konusunda geçtiğimiz yıl yaptığı az ama ilgi gören açıklamaları ülkede gelecekte kripto paraların durumu kötüye gitmezse vatandaşların ilgisinin daha da fazla artabilecek olduğunu gösteren bir detay oldu.

Türkiye’de kripto para sahibi kişi sayısının 150 binden daha fazla olduğu tahmin edilirken, sayının 500 bini aşmadığı ve ortalamasının 300 bin olduğu tahmin ediliyor. Doktordan, öğrenciye kadar Türkiye’de her meslek grubunda kripto para sahibi olan kişiler olduğu biliniyor.

Birçok insan ABD Doları karşısında TL’nin düşmesi ve bankaların döviz kur fiyatı belirleme konusunda çok fazla açık bırakmaları nedeniyle Bitcoin almıştı. Bitcoin alan kişi sayısı özellikle Aralık 2017’de rekor seviyesinde çok fazla artmış, yatırımcıların büyük bölümü de kripto para sahibi olmanın kazançlarını artıracak olduğunu düşünerek kripto para birimlerine yönelik ilgi göstermeye başlamışlardı. Bitcoin nedir? Sorusuna henüz o dönemde bilmeyen arama yapan milyonlarca vatandaştan binlercesi de ilk olarak Aralık 2017 döneminde kripto para sahibi olmuştu ve ilk aldıkları kripto para birimi de Bitcoin olmuştu.

Avrupa kripto paralara temkinli yaklaşıyor

Avrupalı halkların kripto para birimlerine yönelik ilgisinin az olması nedeniyle Avrupa’nın birçok ülkesinde kripto para sahibi kişi bulmak mümkün değil. Dünyada 25 milyon kadar kişinin kripto para aldığı ve bu sayıya yakınının mevcut olarak en az bir dolar değerinde kripto para sahipler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları