HaberlerKripto Para

Türkiye’de Villa Kiralayan Çinli Kripto Para Dolandırıcılarına Operasyon

Kolay para kazanma vaadine kanan birçok kişi yine mağdur oldu...

Kripto para denilince birçok kişinin aklına ne yazık ki “kolay yoldan para kazanma” fikri geliyor. Özellikle yeni yatırımcıların bu zaafından faydalanan dolandırıcılar da boş durmuyor. Gerek ünlü insanların sosyal medya hesaplarını takip ederek gerekse de yüksek kar vaatleri ile yatırımcıları kandırarak emellerine ulaşan dolandırıcıların sayısı, özellikle geçtiğimiz yıl zirve sayılara ulaşmıştı.

Kripto para piyasasının daha fazla tanınmasıyla da her geçen gün dolandırıcılık faaliyetleri artmaya devam ediyor.

Manşetlere yansıyan son dolandırıcılık haberi ise ülkemizden. Türkiye’de çağrı merkezinde aralarında zorla çalıştırılan Kazak, Türkmen ve Çin vatandaşlarının da bulunduğu 101 kişilik ekibe operasyon yapıldı. Çağrı merkezinde çalışan iki kişinin “burada dolandırıcılık faaliyeti yapılması için zorla çalıştırılıyoruz” ihbarı üzerine polis, toplamda 9 villaya baskın yaptı.

Çinli yatırımcılara hayali kripto para satarak dolandırıcılık yapan ve bünyelerinde zorla işçi çalıştıran 18 şüpheli tutuklandı. Baskın yapılan villalardan milyonlarca TL’lik nakit paraya el koyan polis; 123 pasaport, 32 kimlik, 712 telefona da el koydu.

Olaydan sonra “size kısa sürede yüksek kâr vaatleri sunan kişilere inanmayın” çağrısında bulunan uzmanlar, kripto para piyasasında işlem yaparken dikkatli olunması gerektiğinin altını çiziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu