Altcoin

Türkiye’deki Popüler Kripto Para Projesinde Büyük Açık: Fonlar Güvende mi?

ROCO, saldırıya uğradı!

Kripto para sektörünün büyümesi 2021 yılında da son hız devam etti ve 2021 yılında en hızlı büyüyen ülkelerden birisi kesinlikle Türkiye oldu.

Türkiye’deki kripto para ekosisteminin büyümesi, farklı projelerin de bizim ülkemizde hayat bulmasını sağladı.

Roco Finance de (ROCO) bunlardan birisi olarak biliniyor. ROCO, yaptığı ön satış ile ciddi bir ilgi topladı ve 10 dolara kadar çıkarak aslında yatırımcılarına çok büyük bir kazanç sağladı. Proje şimdi ise bir saldırının kurbanı oldu.

Dün akşam saatlerinde dile getirilen saldırı bugün sabah itibarıyla netleşti.

Projenin önde gelen geliştiricisi Tanay Aytımaz ise konu hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Ayıtmaz, bunun sadece staking havuzuna yönelik bir saldırı olduğunu ve kullanıcı fonlarının zarar görmediğini belirtti.

Projeye Yönelik Sert İddialar!

Teknik detayları paylaşan Ayıtmaz, saldırganın aslında staking havuzundaki saniye başı verilen ödül modülündeki açığı hedef aldığını itiraf etti.

Saldırganın sadece 24 saniye içerisinde 136.000 ROCO transfer ettiği belirtiliyor.

Ayıtmaz ve ROCO projesine yönelik eleştirilerin başında ise proje yetkililerinin tavırları yer almakta.

KriptoSorloth isimli bir kullanıcı, tokenlerin 3 saat öncesinden satılmaya başladığını belirterek oldukça sert bir iddia ortaya attı.

KriptoSorloth’un iddiasına göre ekipteki kişiler olay yaşanmadan 3 saat önce satış yapıyor. Tabii ki bu şu an sadece bir iddia konumunda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Arslan

Bir işinizde düzgün olsun


Başa dön tuşu