Haberler

Türkiye’nin Açıklamaları Tansiyonu Yükseltti: Dolar Kuru Yükseldi, Zengin Yatırımcı Kazandı

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin Suriye ile ilgili anlaşmaları yok sayacak olduğunu ve rejim güçlerine adeta 'savaş' açacak olduklarını açıklamasının ardından piyasalar yükseldi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti grup toplantısında yaptığı son dakika yeni açıklamalarında Türkiye Cumhuriyeti’nin Suriye’de anlaşmaları yok sayarak hareket edeceğini ve olası bir saldırıda rejim güçlerinin sınır alanları dışında da vurulacak olduğunu açıkladı. Washington, DC’den kısa süre önce yapılan açıklamada Türkiye Cumhuriyeti’nin bu adımlarına destek verilmedi ancak Washington yönetiminin NATO müttefiki Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında olduğu bildirildi.

Kısa süre içerisinde Rusya ile sorunlar yaşamaya başlayan Türkiye yönetiminin yeni rotasının yeniden ABD’den yana olabileceği iddiaları gündemde iken, Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le anlaştıklarını açıkladı.

Açıklamalar zengin yatırımcıya yaradı, fiyatlar bir anda yükseldi

Kısa süre içerisinde yaşanan gerilim ABD Doları kurunu 6 lira 6 kuruşa kadar yükseltirken, bu yükselişin ardından altın ve diğer değerli rezervlerin fiyatında da yükseliş oldu. Türk lirası değer kaybına uğrarken kazanan zengin yatırımcı, kaybeden ise sıradan halk oldu.

Dolar kurunun 6 lira 6 kuruşa kadar yükselmesinin ardından başta anlık hizmetler olmak üzere dijital hizmetlerde ortalama %3 oranında artış meydana geldi.*

Kripto para birimlerinin gün içerisinde yükselmesi ve dolar kurunun aynı zamanda yükselmesi ise yatırımcılara “kombo” olarak tabir edilen çifte yükseliş hazzını yaşattı.

*Dijital hizmetler yurt dışı merkezli dolar kuru + banka farkına göre verilmiştir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu