Kripto HaberleriAltcoinTürkiye'yi de Vuran Kripto Para Dolandırıcılığına Binance Hamlesi!

Türkiye’yi de Vuran Kripto Para Dolandırıcılığına Binance Hamlesi!

Takip et

Kısa süre içerisinde %45.000 yükseliş ve düşüş yaşayan dolandırıcılık odaklı kripto para projesi Squid Game (SQUID), bu olaydan o kadar kolay kurtulamayacak gibi gözüküyor. Dünyanın ticari hacme göre en büyük kripto para borsası Binance, Binance SMart Chain ağında piyasaya sürülen oyun odaklı SQUID tokeninin arkasındaki isimlere karşı harekete geçti.

SQUID Ekibi İnceleme Altında

Planlanan bir rug pull olduğu sonradan anlaşılan proje, aslında birçok şüpheli eyleme sahip olsa da binlerce yatırımcı çekmeyi başardı.

24 saat içerisinde altı haneli bir yükseliş oranına kavuşan SQUID, tahmin edildiği gibi en az bu kadar hızlı düşüş yaşadı.

Blockchain analiz şirketi Barrons’un sözcüsü ise konu hakkında yaptığı açıklamada dolandırıcıların fonları kaçırmak için Tornado Cash kullandığını ancak bazılarının izinin sürüldüğünü belirtti.

Barrons yetkilileri aslında bu dolandırıcılık odaklı projelerin çok yaygın olduğunu ve buldukları kanıtları yetkililer ile paylaştıklarını ifade etti.

Binance kripto para borsası da kendi incelemesi sonucunda bulduklarını yetkililere teslim edeceğini belirtti.

SQUID token kısa sürede %45.000 yükselse de bunun sebeplerinden birisi yatırımcıların tokenleri satamaması olmuştu.

Şimdi ise tokenleri satan ve kısa sürede tokenin değerini 0 dolara kadar indiren dolandırıcıların peşine düşüldü. 2.861 dolardan neredeyse 0 dolara kadar düşen tokenin arkasındaki ekibin milyonlarca dolarlık fon elde ettiği biliniyor ve bu durum Türkiye’yi de etkilemişti.

O olayın yaşandığı gün Türkiye’deki sosyal medya kanallarındaki gönderiler, SQUID projesinin birçok Türk mağdura sahip olduğunu ortaya koydu.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Allah’ım yarabbim…ne görse alan milletim bunu da almıştır çok doğal…ne diye böyle şeylere para verilir anlamıyorum.arkasında ki ekibi bilmeden yatırım yapılmaz…

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları