coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinTutuklu Kripto Para Milyarderinin Aylardır Uyuyan Cüzdanı Bugün Bu Altcoinden Milyonlarca Satış...

Tutuklu Kripto Para Milyarderinin Aylardır Uyuyan Cüzdanı Bugün Bu Altcoinden Milyonlarca Satış Yaptı

Kripto para milyarderinin uzun süredir aktif olmayan cüzdanından bugün sürpriz bir satış işlemi gerçekleştirildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Batık durumdaki kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Zhu Su’nun, Twitter hesabına bağlı Ethereum adresinden milyonlarca GEAR tokenini taşıdığı bildirildi.

İşlem bugün, Zhu’nun Singapur’da dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla tutuklanmasından iki aydan fazla bir süre sonra gerçekleşti.

Blockchain gezgini Etherscan’a göre, suzhu.eth (0xc5…09ee) adresi bugün 3.75 milyon Gearbox Protocol (GEAR) tokeni talep etti ve ardından bunları merkeziyetsiz borsa CoW aracılığıyla 14.5 ETH (yaklaşık 29.500 dolar) ile takas etti. Söz konusu GEAR tokenleri, Ekim ayında toplam arzın %10’unu uygun Ethereum adreslerine dağıtan bir airdrop’un parçasıydı.

suzhu.eth adresi, kullanıcıların Ethereum adreslerini sosyal medya profilleriyle ilişkilendirmelerini sağlayan bir hizmet olan Arkham tarafından doğrulandı. Adres, Zhu’nun 200.000’den fazla takipçisi olan ve 21 Eylül’den bu yana aktif olmayan Twitter hesabıyla bağlantılıydı. Zhu 29 Eylül’de Singapur Changi Havalimanı’nda tutuklanmış ve dört ay hapis cezasıyla karşı karşıya kalmıştı.

İlgili Haber  BlackRock Yetkilileri Bitcoin Spot ETF İçin SEC Yetkilileriyle Bugün Yeniden Görüşmüş! İşte Toplantı Detayları

Zhu, geçen yaz fon çökmeden önce yönetim altında yaklaşık 3 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunu iddia eden bir hedge fonu olan Three Arrows Capital’in kurucu ortaklarından biriydi. Fon, Mayıs 2022’de Bitcoin’de 1.2 milyar dolarlık bir kayıpla sonuçlanan büyük bir short pozisyon da dahil olmak üzere birçok tartışmalı işlemde yer aldı. Fonun ayrıca yatırımcıları ve düzenleyicileri kandırmak için sahte belgeler ve sahte imzalar kullandığı iddia ediliyor.

suzhu.eth adresi hala 64.516 STETH (131.320 dolar), 17.622 ETH (35.880 dolar) ve 700 USDT (700 dolar) dahil olmak üzere diğer bazı kripto varlıklarını tutuyor. Zhu’nun adrese hala erişimi olup olmadığı ya da GEAR tokenlerini başka birine devredip devretmediği belli değil. Tasfiye memurları henüz işlem hakkında yorum yapmadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail