binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinTuur Demeester: 20.000 dolar rekoru çok zor dedi ve maddeler halinde açıkladı

Tuur Demeester: 20.000 dolar rekoru çok zor dedi ve maddeler halinde açıkladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ünlü analist Tuur Demeester, kripto paralar ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında kripto paraların rekor kırmasını beklemediğini ve bu sene içerisinde rekor kırılmasının çok daha fazla zor olduğunu açıkladı. Bu yıl sonunda son güne kadar 20.000 dolar rekorunun kırılmasının çok zor olduğunu ifade eden Tuur Demeester, bunun 5 nedeni olduğunu ve bu temel 5 nedenin ise yatırımcılar açısından büyük bir problem yaşatabilecek problemler olduğunu açıkladı.

Tuur Demeester, açıklamasında Bitcoin fiyatının 20.000 dolar ve üzerini görmeme nedenlerine kapsamlı olarak yanıt verirken, en fazla beklentinin bu yıl olduğunu ve rekor seviyesi beklentilerinin maalesef sonuca varamayacak olduğunu açıkladı. 20.000 dolar ve üzeri bir seviyeye ulaşması için Bitcoin’in önünde birçok farklı engel bulunduğunu ve bu engellerin kaldırılmadığı sürece daha fazla düşüşlere sebep olacak olduğunu belirten ünlü yorumcu ve analist, kripto para sahiplerinin kayıp yaşamasını ise beklemediğini ve sadece rekor seviyesi beklenmemesi gerektiğini açıkladı.

Bitcoin fiyatında beklenenden daha kısa süre içerisinde artışlar ve bu yıl içerisinde en az. 22.000 dolar seviyesine çıkacak olduğu iddiaları bu açıklama ile birlikte biraz gerilerken, Tuur Demeester haklı nedenlerini tek tek sıraladı.

Bitcoin Neden 20.000 Dolar Bandını Aşamaz?

Tuur Demeester, madencilik fiyatlarında yaşanan son gerilimlerin daha fazla piyasada etkisinin olduğunu ve üretimin çok daha fazla zor hale gelmesinin madencilik konusunda büyük zorluklar yaşatmaya başladığını açıkladı. Madencilik konusunda yaşanan bu zorlukların Bitcoin dahil tüm kripto paraların rekor kırmasını engelleyebilecek bir etken olduğunu açıklayan Tuur Demeester, bunun sadece tek bir neden olduğunu ve tek bir neden olmasının en fazla rekor kırılmasının önünde olabilecek olan etkenlerden bir tanesi olduğunu açıkladı.

Kripto para piyasası hacminde yaşanan gerilemelerin kuvvetli bir sinyal verdiğini ve bu sinyallerin hep olumsuz yönde olduğunu belirten ünlü analist Demeester, kripto para piyasası hacminde yaşanan gerilimler ve gerilemelerin sonucunda yeni rekorlar kırılmasına engel olduğunu açıkladı. Piyasa hacminde yaşanan her bir gerilemenin büyük önemi olduğunu belirten ünlü analist, piyasa hacminde yaşanan her bir gerilemenin büyük bir önemi olduğunu ve yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini daha fazla azalttığını ifade etti. Geçtiğimiz yıl sonuna oranla bu yıl içerisinde kripto para piyasası işlemci hacminde %50’den daha büyük kayıplar yaşanması ve bu kayıpların oranlarının çok daha fazla artmış olmasının insanlar üzerinde ve yeni yatırımcılar üzerinde büyük etkisi mevcut iken, piyasaların ve kripto paraların daha fazla saldırılara açık hale gelmesine neden oluyor.

Finans spekülatörlerinin kripto para piyasası hacminde yaşanan azalışı fırsat bilerek piyasada rahat bir şekilde hareket edebildikleri ve Bitcoin fiyatı dahil tüm kripto para fiyatları ile daha kolay bir şekilde oynayabildikleri, bunun ise yatırımcıları en fazla korkutan nedenler ve sebepler arasında olduğu biliniyor.

Yatırımcı sayısı ve ilgi azalıyor: Tuur Demeester, bu sene içerisinde Bitcoin’e olan güvende ve kripto paralara olan güvenin azalmaya devam ettiğini ve bunun neticesinde birçok kişinin kripto para yatırımında Bitcoin’i tercih etmez hale geldiğini açıkladı. Her 1000 kişiden sadece 5 tanesi Bitcoin’e yatırım yapmayı planlıyor iken, bu 5 kişinin de parasının çok fazla olmayan gruplar olması ve anında yükselişlerde satış yolunu tercih etmesi dolayısı ile pek fazla etkileri olmadığı tahmin ediliyor. Mevcut yatırımcıların sayısının git gide daha fazla azalıyor olması ise birçok yatırımcının piyasadan geri çekilmesine neden olan bir etken olarak gösteriliyor. Bitcoin sahibi olan birçok kişinin de bu yılın başında ve ortasında yeni yatırımlar yapmak yerine yatırımlarını sattığı biliniyor.

Güvenlik sorunları: Bitcoin ve kripto paralar ile ilgilenen şirketler ve milyarder insanların güvenlik konusunda ciddi büyük açıklar olması ve bu açıkların milyarlarca dolarlık zararlara sebep olmasından dolayı kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmasını engellediği ve büyük yatırımcıların bundan dolayı yatırımlarını farklı yatırımlardan yana değerlendirmelerine sebep oldukları bir etken olarak gösteriliyor.

Bitcoin ETF’si belirsizliği: Tuur Demeester, yatırımcıları korkutan en son gelişmenin ise son zamanlarda ortaya atılan Bitcoin ETF’si yönünde olduğunu ve henüz bunun için erken olduğunu ifade etti.

Bu nedenleri örnek gösteren ünlü analist e yorumcu bu yüzden dolayı Bitcoin fiyatının bu sene 20.000 dolar bandını kırmasını beklemediğini ve bu 5 sebebin yeterli sebepler olduğunu açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail