BitcoinHaberlerKripto Para

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Bitcoin Projesi Ethereum Sevenleri Kızdırdı!

Jack Dorsey'in Bitcoin açıklamalarını aktardık.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin DeFi hizmetleri oluşturmaya odaklı bir platform projesi olduğunu açıkladı.

Square bünyesinde Bitcoin kullanan merkezi olmayan finans hizmetleri oluşturmaya odaklanacak yeni bir bölüm oluşturulacak.

Dorsey, DeFi projesini twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

CEO, öncelikli odak noktalarının Bitcoin olduğunu vurgulayarak Square’in yeni bölümünün tek amacının gözetimsiz, izinsiz ve merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

Bitcoin ağında şu anda Ethereum tabanlı DeFi ile ortak çalışan akıllı sözleşme yeteneği bulunmuyor. Ancak Bitcoin üzerinde de akıllı sözleşmeler geliştirmek için köprü ve yan zincir seçenekleri bulunuyor.

Bitcoin’de kullanılacak DeFi hizmetleri geliştirmek için çalışan Square şirketi bu çalışmasıyla hem kripto para kullanımını hızlandırma hem de Ethereum tabanlı DeFi seçenekleri arasında daha fazla rekabet oluşturacak potansiyeline sahip.

Dorsey’in Bitcoin DeFi projesi kripto piyasasındaki bir çok kişi tarafından Ethereum’a benzetildi. ChainLinkGod isimli twitter hesabı Dorsey’in twitine “Yani Ethereum’u yeniden mi yaratıyorsunuz?” şeklinde cevap verdi.

Bitcoin’e yönelik kararlı desteğiyle tanınan Dorsey Bitcoin topluluğunda da popülaritesini koruyor. Bu yönüyle Dorsey gibi birçok Bitcoin savunucusu da projeyi destekleyici paylaşımda bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu