Haberler

Twitter, Elon Musk’ın Taleplerini Kabul Etti! İşte Detaylar

Washington Post'ta yayınlanan bilgilere göre Twitter, Elon Musk'ın talep ettiği veri isteklerine olumlu cevap verecek.

Washington Post’un haberine göre Twitter yönetim kurulu, satın alma anlaşmasının bir parçası olarak Elon Musk’ın taleplerini yerine getirmeyi planlıyor.

Bilgiye göre Musk’ın dahili veriler ve tüm gerçek zamanlı veri akışına erişim talebi, milyarder ismin şirketi satın alma anlaşması kapsamında sağlanacak. Twitter’ın gerçek zamanlı veri akışı, günlük olarak 500 milyondan fazla Tweet’ten oluşan bir veri akışı olarak biliniyor.

Bu gelişme, Musk’ın gönderdiği SEC belgesinde anlaşmayla ilgili çekincelerini bildirmesinden yaklaşık olarak 48 saat sonra yaşandı. Pazartesi günü Musk, SEC dosyasında talebin karşılanmaması halinde Twitter devralma anlaşmasından çekileceği uyarısında bulunmuştu. Tesla CEO’su bir mektupta, Twitter’ın sahte hesapları ele alış biçimine yönelik çekincelerini ayrıntılarıyla dile getirmişti.

İlgili Haber
Dogecoin Destekçisi Elon Musk Twitter'ı Almaktan Vazgeçebilir!

Musk Twitter Verilerine Erişim Hakkı Kazanacak

Musk, Twitter ile yapacağı satın alma anlaşması kapsamında gerekli verilerin kendisine sağlanması gerektiğini belirtmişti. Musk’ın avukat ekibi, milyarderin Twitter’ın yeni sahibi olarak istenen veriler üzerinde hak sahibi olduğunu bildirdi.

Bu anlaşmayla birlikte Musk, Twitter’ın faaliyetlerini kendi mülkiyetine geçirmeye hazırlanacak. Avukat ekibi ayrıca konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Elon Musk’ın Twitter’ın işletme modeli ve aktif kullanıcı tabanı ile ilgili tam ve doğru bir bilgiye sahip olması gerekiyor.”

Elon Musk’ın Twitter Anlaşması Artık Sonuçlandı mı?

Büyük bir ihtimalle, Twitter’dan yapılan son açıklama Musk’ın anlaşmayı tamamlamak için karar vermesine yol açabilir. Milyarderin anlaşma konusundaki tek çekincesi, platform üzerindeki spam ve bot hesapların oranıyla ilgiliydi. Verilerin Musk’a sağlanması ve Musk’ın değerlendirmesinden sonra anlaşma sona erebilir.

Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından kripto paralar ile ilgili ne tür adımlar atacağı merak ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu