HaberlerKripto Para

Dogecoin Destekçisi Elon Musk Twitter’ı Almaktan Vazgeçebilir!

Elon Musk Twitter yönetimiyle anlaşamıyor.

Kripto para piyasasını yakından takip eden ve açıklamalarıyla gündem olan Tesla CEO’su Elon Musk sosyal medya devi Twitter’ı alarak uzun süre konuşulmuştu.

Milyarder iş adamı Musk, Twitter yönetimini “platformdaki spam ve sahte hesaplar hakkında bilgi vermemek ve bu hakkın kullanımını engellemekle” suçladı.

Bu durumu satın alma anlaşmasının şartlarının açık bir şekilde ihlali olarak nitelendiren Musk ve avukatı Twitter’ın 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını iptal etmekle tehdit etti.

Musk’ın avukatı tarfından kaleme alınan mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Twitter’ın bugüne kadarki davranışlarına ve özellikle de şirketin en son yazışmalarına dayanarak Bay Musk, Twitter’ın spam ve sahte hesaplarla ilgili bilgileri vermeyi reddetmesini birleşme anlaşmasının ihlali olduğuna inanıyor.

Ayrıca Twitter yönetiminin bilgi vermemesi birleşme sözleşmesi kapsamındaki yükümlülüklerinin açık bir maddi ihlalidir.

Bu bağlamda Bay Musk, işlemi tamamlamama hakkı ve birleşme sözleşmesini feshetme hakkı da dahil olmak üzere bundan kaynaklanan tüm hakları saklı tutuyor.”

Hatırlanacağı üzere Elon Musk geçtiğimiz haftalarda spam ve sahte hesapların fazla olmasından dolayı satın alma sürecini durdurduğunu ve bu durumun düzeltilmesi halinde satın alma sürecini işleteceğini ve tamamlayacağını açıklamıştı.

Twitter hisseleri bu sabaha %5 düşüşle başladı ve yaklaşık olarak 37$ seviyelerinde bulunuyor. Bu seviye Musk’ın satın alma sürecinde Twitter hisse başına verdiği 54.20 $’lık teklifin bir hayli altında yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu