Haberler

Twitter Yatırımcıları Elon Musk’a Dava Açtı: İşte Nedeni!

Yatırımcılar kısa bir süre önce Twitter'ı satın alma girişiminde bulunan Elon Musk'a dava açtıklarını bildirdiler.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alım işlemlerinin geçici olarak durdurulmasının ardından ortalık sakinleşmeden önce uzun bir savaş yaşanacağa benziyor.

Milyarderin yapacağı satın alım, yatırımcıların mahkemeye başvurması nedeniyle bir engelle karşılaşmış olabilir.

Elon Musk’a Dava Açıldı

Reuters’in haberine göre Elon Musk, Twitter yatırımcıları tarafından şirketteki hisselerinin gecikmeli olarak açıklanması nedeniyle dava edildi. Söz konusu dava, Çarşamba günü Kaliforniya federal mahkemesinde yapılan bir şikayette dile getirildi.

Ana iddia, Musk’ın 14 Mart itibariyle Twitter üzerindeki toplam hissesini açıklamayarak kendisine 156 milyon dolar kazandırdığı yönünde.

Yatırımcılar söz konusu tarihe kadar Musk’ın Twitter’ın %5’inden fazlasını satın aldığını iddia ediyorlar.

Musk’ın Twitter satın alımını durdurması kripto para piyasasında da etkisini hissettirmişti.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Elon Musk Twitter Satın Alımını Askıya Aldı, İlk Tepki DOGE'den Geldi!

“Piyasa Manipülasyonu”

Davacı yatırımcılar, milyarderin Twitter hisselerini ‘suni bir düşük fiyattan’ satın alarak piyasa manipülasyonuna başvurduğunu iddia ettiler.

Virginia’da William Heresniak tarafından temsil edilen yatırımcı grubu, Musk’ın Twitter alımını tartışmaya açtı:

“Musk bu tarihten sonra da hisse almaya devam etti ve nihayetinde Nisan ayı başında şirketin %9,2’sine sahip olduğunu açıkladı. Musk, Twitter’daki hisselerini açıklamayı geciktirerek piyasa manipülasyonu yapmış ve Twitter hisselerini suni olarak düşük bir fiyattan satın almıştır.”

Bu gelişme, Musk’ın Twitter anlaşmasını geçici olarak askıya aldığı haberinden kısa bir süre sonra yaşandı.

Elon Musk’ın, şirketi satın alma işlemlerinin durdurulma nedeni olarak sosyal medya platformundaki spam ve sahte hesapların sayısıyla ilgili bir karışıklık gösterilmişti.

Ne Musk ne de avukatları açıklama taleplerine henüz yanıt vermedi. Twitter da şimdilik yorum yapmayı reddetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Nazare

Musk bunu devamlı yapıyor zaten. Bitcoin, Doge ve shiba da defalarca yaptı. Şimdide Twitter hisseleri..

Mucit

Hani abd hukuk var diyorlar ya bize ahkam kesiyorlar.Normalde elon 1 yıl önce btc manipüle etmekten içeri girmesi lazımdı.Ama yetmedi şimdi başka şeylere saldırıyor.Peki manipülasyon yüzünden sadece 1 2 milyon dolar cebe indirenler içeride ama bir kaç milyar dolar cebe indiren elon neden dışarıda? Abd gerçekten denilen gibi en aptal insanların yaşadığı yer.Orada hukuk özgürlük yahut sanılan gibi rahat yaşam yok.3 yıl orada yaşayan birisi olarak şunu söyleyebişirim.Elon gibi orada tonlarca kişi var.Ve bu kişilerin dediklerini yaparak ilerleyen insanlar sonunda her şeyini ona verirler.Beynini,parasını ve özgürlüğünü.Bizim ülkede de dogeciler çok ne yazık ki 😞 üzülmekten başka bir şey gelmez elimden.Ama elonun dışarıda kalması herkes için sakıncalı.Empatisini maymunlara yaptıklarını araştırarak anlarsınız.Sonra bu adama güvenip güvenmemeyi seçersiniz.Yy toxiti ve manipülasyoncusu ödülünü yıllar sonra alacaktır….


Başa dön tuşu