Haberler

Twitter’dan Hack Açıklaması: 130 Hesap Hedefteydi

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter yeni güvenlik raporunu yayınladı.

ABD merkezli şirketten yapılan açıklamada siber saldırı olayının yakından takip edildiği ve verilerin kontrol altında tutulduğu belirtildi. 130 hesabın siber saldırının hedefinde olduğu ancak bunlardan sadece 45 kadarına şifre sıfırlama bağlantısı gönderilebildiğine değinen Twitter yönetimi, 45 hesaptan şifresi sıfırlananlardan ise Bitcoin çekiliş tweeti atılarak kullanıcıların dolandırılmak istendiğini açıkladı.

Kripto para birimi linki paylaşarak 1.000 dolar bağış yapana 2.000 dolar ödeme yapılacağı iddiası içeren tweetler kısa süre içerisinde Apple gibi markalar ve Barack Obama gibi ünlü isimlerin hesaplarından atıldığı için güven verici bir unsur olarak görülmüştü.

Twitter yönetiminin bu konuda yakın zamanda daha fazla güvenlik için özellikle kripto paralarla ilgili kısıtlamalara başvurabileceği iddia edilirken, şimdiden bazı kripto paralar ile ilgili link içeren tweetlere izin verilmediği iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu