Haberler

Twitter’dan Kripto Para Ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıklaması

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter'dan dün gece saatlerinde önemli bir açıklama yapıldı.

Twitter’dan yapılan açıklamada Türkiye’de bir merkezden IP bilgileri alınan 7.000’den daha fazla hesabın AK Parti Genel Başkanı ve Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine tweetler atıldığı, bu hesapların Erdoğan’ı koruduğu, Erdoğan’ın lehine yalan haberler yaydıklarını açıkladı. 7.000’den daha fazla troll hesabın kapatıldığını ve bu hesapların Türkiye Hükümeti ile bağlantılı olduğunu ifşa eden Twitter, hesapların tüm bilgilerini kullanıcı bilgileri gizli kalmak suretiyle kapattı.

40 milyon kadar tweet atan bu hesapların kapatıldığı, 840 GB boyutunda tweet ve medyayı Twitter’ yükleyen hesaparın tüm yükledikleri tweet ve medyaların silindiği doğrulandı. AK Parti hükümetinden gün içerisinde yapılan açıklamada ise bu durumun kabul edilemez olduğu ve Türkiye içişlerine müdahale olduğu iddiası ortaya atıldı.

Twitter yönetimi hesapların doğrulandığını ve tek merkezden tweetlerin atıldığını IP kayıtları ile doğrularken, aynı zamanda sadece AK Parti ve Erdoğan lehine olan hesapları değil, kripto paralar ile ilgili zararlı içerikler yayan hesaplarında kapatıldığını açıkladı.

Kripto para birimleri ile ilgili gerçek olmayan, dolandırıcılık faaliyeti güden hesapların kapatıldığını doğrulayan Twitter, “bu hesapların paylaştıkları tüm medya ve diğer yazılı tweetler kullanıcıların göremeyeceği şekilde silindi. Bu hesaplarla ilgili yapılan işlemler kalıcıdır” dedi.

Kripto paralar ile ilgili Türkiye merkezli olarak atılan bu tweetlerin ne amaçlar ile atıldığı merak edilirken, bu tweetlerin karşılığında bir para kazanıp kazanmadıkları, dolandırıcılık amaçlarının başarıya ulaşıp ulaşmadığı ise asla bilinmiyor.

Türkiye’ye zarar veren birçok terörist hesabını ve yalan haberlerle kamuoyu huzurunu bozan birçok hesabı başvuru yapılmasına rağmen kapatmayan ve şu anda da böylesi yersiz bir hamle yapan Twitter yönetimine tepkiler çığ gibi büyüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu