AltcoinHaberler

Uber Bu Kez Afrika’daki Yerini Sağlamlaştırmayı Hedefliyor

Şirket, kendi dijital cüzdanı Uber Cash'i bu hafta piyasaya sürmeyi ve Afrika'da kullanıma sunmayı hedefliyor.

San Francisco-Kaliforniya kökenli Amerikan uluslararası ulaşım şebekesi şirketi Uber, kendi dijital cüzdanı Uber Cash’i piyasaya sunacak. Buraya kadar her şey normal ancak asıl enteresan olan Uber’in söz konusu proje için yakın zamanda ortaklık kurduğu havale şirketi MoneyGram’dan destek almaması.

İlgili Haber
Uber, Ripple'ın Göz Bebeği MoneyGram İle El Sıkıştı!

Söz konusu proje için Flutterwave şirketiyle iş birliği yoluna giden Uber’in tercihini Flutterwave’den yana kullanmasındaki en büyük etken Afrika pazarını hedef almış olması. Nitekim Flutterwave, Güney Afrikalı bir fintech şirketi ve Uber’in Afrika’da kullanıma sunmayı hedeflediği Uber Cash için biçilmiş kaftan.

Bununla birlikte Flutterwave Afrika’da ondan fazla ortağa sahip. İkili arasındaki ortaklık sayesinde Uber sürücülerinin Uber Cash’i ve Uber cüzdanlarını kullanmaları mümkün olacak. Yetkililerce yapılan açıklamaya göre Uber müşterileri söz konusu çok uluslu ortaklıklar sayesinde Uber cüzdanlarını seyahat ettikleri birçok ülkede kullanabilecekler. Yanı sıra Uber Cash, nakit ödemelerini, Flutterwave tarafından daha önceden piyasaya sürülen Visa destekli Barter uygulamasından da alabilecek.

Uber’in 2017 yılında Afrika’da yaşadığı protestolar ve Uber sürücüleri ile ülkedeki taksi şoförleri arasında yaşanan anlaşmazlık ve ülkedeki Uber karşıtı görüşün -o zamandan bu zamana yumuşamış olmakla beraber- bu yeni ortaklıkla çok daha olumlu bir havaya bürünmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu