coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinUBS: ABD Arzını Geçebilmesi İçin Bitcoin 213.000 Dolar Olmalı

UBS: ABD Arzını Geçebilmesi İçin Bitcoin 213.000 Dolar Olmalı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg’in haberine göre, yatırım bankası ve finansal hizmet şirketi olan Union Bank of Switzerland (UBS), yaptığı araştırmaya göre, Bitcoin‘in dünyadaki ABD para arzını geçmesi için 213.000 dolar seviyesine kadar çıkması gerektiğini ifade etti.

UBS yaptığı araştırmaya göre, BTC ağında bulunan kapasiteye göre (yani sadece 21 milyon adet üretilebilmesinden dolayı), para olarak kabul edilemez denildi ve şu açıklama yapıldı:

Ataştırmaya göre, Bitcoin şuanki mevcut sisteminde, çok istikrarsız ve küresel işlemler ve ödeme yöntemi olabilmesi için çok kısıtlı”

Kripto para birimlerinin varlık sınıfı olarak sayılabilme ihtimali değerlendirilirken, volalitenin her zaman olacağı ihtimaline vurgu yapıldı. Şuana kadar kripto para piyasası Ocak ayında 833 milyar dolara kadar yükselerek ziervesini bu rakam bile yaptı.

Volalitenin çok yüksek olduğu açıklamasını yapan Chainalysis baş ekonomisti Kim Grauer, şunları ifade etti:

Geçtiğimiz yıl fiyatın çok hızlı arttığı dönemde BTC ile harcama yapsaydınız 24 saat içerisinde 1000 dolar para kaybederdiniz.”

UBS araştırması sonuç olarak, Bitcoin’in küresel piyasalarda etkin bir ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için, kapasitesinin arttırılması gerekiyor şeklinde açıklama yaptı.

Fakat dünyada bir çok kişi ve kuruluş, Bitcoin’in ileride dünyadaki en iyi ödeme aracı olarak kullanılacağından çok emin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail