HaberlerKripto Para Madenciliği

Ukrayna Ateşle Oynuyor: Nükleer Tesislerde Madencilik Teklifi!

Daha önce dünyaya büyük bir nükleer felaket yaşatan, iddialara göre 2 kez daha yaşatması son anda engellenen Ukrayna'nın şimdilerde nükleer tesislerde kripto para birimi madenciliği yapılması teklifini oylaması bekleniyor.

Corona virüsü dolayısı ile Ukrayna merkezli Energoatom, nükleer tesislerde fazlasıyla enerji üretildiğini ve nükleer tesislerin ve ülkenin kazancını artırmak adına kripto para birimi madenciliğinin nükleer tesislerde yapılması teklifi sunduklarını açıkladı. Ülke yönetiminin onayına sunulan teklif ile ilgili olarak henüz hiçbir açıklama yapılmazken, bu durumun özellikle nükleer tesislerin güvenliğini büyük oranda riske atacak olduğu biliniyor.

Daha önce Rusya ve diğer bazı ülkelerde gizli olarak çalışanlar tarafından nükleer tesislerde madencilik cihazları kurulmuş ancak bu durumun hem tehlike, hem de uygun olmadığı açıklanmıştı.

Nükleer tesislerde en ufak bir patlama ve sıcaklık artışının tesisin işleyişini bozabilecek olduğu, radyasyon miktarını oldukça fazla artırarak patlamalara bile sebep olabileceği biliniyor. Madencilik cihazları özellikle çok fazla ısı yaydığı ve patlama riski olduğu için nükleer tesislerde kullanılması asla doğru görülmüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu