Dogecoin

Ukrayna Bağış Olarak Kabul Ettiği Kripto Paralara Dogecoin’i de Ekledi!

Ukrayna hükümeti, orduları için bağış olarak kabul ettiği kripto paralar arasına Dogecoin'in de eklendiğini duyurdu.

Rusya’nın işgali devam ederken Ukrayna, Dogecoin’i kabul etmesiyle birlikte bağış kabul ettiği kripto paraların sayısının arttırıldığını duyurdu.

Çarşamba günü yaptığı açıklamasında Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, bundan böyle insanların Ukrayna’ya bağış olarak Dogecoin de gönderebileceğini söyledi. Bilindiği üzere DOGE 2013 yılında bir şaka olarak ortaya çıkmış ve bir süredir Tesla kurucusu Elon Musk da bu kripto parayı her fırsatta övmüştü.

“Dogecoin Rus Rublesinden Daha Değerli Hale Geldi”

Fedorov attığı Tweet’inde Dogecoin’in Rus Rublesinden daha değerli hale geldiğini belirtti şunları söyledi:

“Bundan böyle bir meme coin bile ordumuzu destekleyebilecek ve insanların hayatını Rus işgalcilerden koruyabilecek”

Ayrıca Fedorov, Tweetin’de bu kampanya için Elon Musk’tan da destek bekledi.

Salı günü Fedorov, Aid For Ukraine adlı bir proje ile ilgili de Twitter üzerinden açıklama yapmıştı. Söz konusu proje, Ukrayna hükümeti, Everstake ve kripto para Blockchain platformu Solana arasında işbirliğini kapsıyor.

Ukrayna Diğer Kripto Para Birimleri İle de İşbirliği Yapıyor

Duyuruda insanların artık hem Solana altcoini ile hem de Solana tabanlı diğer dijital para birimleriyle ülkeye bağış yapabileceği açıklandı.

Buna ek olarak Ukrayna bağış olarak NFT hediyelerini de kabul edecek. Bilindiği üzere NFT’ler, Blockchain teknolojisi üzerinde depolanan ve sahipliğinin kanıtı olarak Blockchain’leri kullanan sanat eserlerine deniyor.

Daha önceki gelişmelerde merkeziyetsiz kripto para borsası olan Uniswap, platformuna insanların tüm Ethereum tabanlı dijital para birimlerini ETH’ye dönüştürüp Ukrayna yönetimine gönderebileceği bir fonksiyon eklemişti.

İlgili Haber
Ukrayna Bitcoin ve Ethereum'dan sonra Polkadot Cüzdanı Açtı! 5 Milyon Dolar Yolda!

Fedorov ayrıca Blockchain platformu Polkadot’un kurucu ortağı Gavin Wood’un 5 milyon dolarlık DOT altcoinini Ukrayna’ya yardım amacıyla gönderdiğini de duyurdu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu