Haberler

Ukrayna’nın Ardından Rusya’da Kripto Para Adımları Atabilir!

Ukrayna ve Rusya arasında soğuk bir savaş var ve iki ülke birbirinden daha fazla başarılı olmak istiyor.

Nexo

Ukrayna’da yapılan seçimler sonrasında yeni devlet yönetimi kripto paraları yasallaştıracaklarını açıkladı ve kriptom paraların bugün durumu bilinmediği için yönetim bunu yasal hale getirmek ve daha fazla kripto para sorunlarından Ukraynalıları uzak tutmak istediklerini belli etti. Ukrayna yönetimi kripto para birimlerinden bu hamle sayesinde yeni vergiler alabilecek olsa da bu konuda bir açıklama yapılmadı. Yönetimin kripto para birimi konusunda attığı bu son adımlar Rusya’nın da kripto para birimi yasallaştırma konusunda karar vermesinde ve kripto para yasakları yerine yasaları oluşturmasında önemli bir yere sahip olabilir.

Rusya, kripto para birimleri konusunda atacak olduğu adımları uzun süredir atmadı ve kripto paraların yasaklanacak olduğu konusunda bir takım iddialar gündeme geldi. Rusya’da kripto para birimlerinin geleceği hakkında yönetim belirsizlik içerisinde olsa da Ukrayna’nın bu adımından sonra karar vermesi daha kolay olabilir. Bitcoin sahibi olan Ukraynalılar kadar Moskova’da 120 bin insan kripto para birimi sahibi ve Rusya Federasyonu’nda daha fazla sayıda insan kripto para sahibi.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı