Haberler

Ukrayna Merkez Bankası Yetkilisi: CBDC’lerin Başarısı Özel Sektöre Bağlı

Ukrayna merkez bankası yetkilisi açıkladı.

Ukrayna merkez bankası yetkilisine göre ülkelerin kendi dijital para birimlerinde başarı elde edebilmeleri için çok büyük özel sektörle işbirliğine ihtiyaç var. Eğer ki özel sektörle iletişimde olmadan ve özel sektöre bu konuda bilgi vermeden adımlar atılacak olursa ülkede dijital paranın kabul görmesinin çok zor olabileceği, bu durumun ise sonucunda büyük bir hüsrana yol açabileceği iddia edildi.

Kripto paralardan ayrılan CBDC’ler özellikle sadece itibari paranın basılmadan dijital hale getirilmesi anlamını taşıyor. Ancak bunun ekonomiler üzerinde kullanım, alışkanlıklar ve daha birçok konuda farklılaşmaya yol açması öngörülüyor.

Washington yönetimi bile dijital dolar konusunda adım atmakta yavaş davranıyor ve bunun sonuçlarından tüm ülkeler endişe ediyor ve test yapmadan vatandaşa bunu sunmayacaklarını hareketleri ile belli ediyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu