AnalizBitcoin

Ukrayna-Rusya Savaşının Bitcoin Fiyatına Etkisini Uzmanlar Değerlendirdi!

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin Bitcoin (BTC) fiyatına olan muhtemel etkisini uzmanlar değerlendirdi.

Ukrayna krizinin herhangi bir durulma belirtisi göstermemesine rağmen Bitcoin ve kripto para fiyatları stabil kalmaya devam ediyor.

Bununla birlikte Batı ülkeleri, Rusya başkanı Vladimir Putin’in saldırılarını durdurmaması üzerine yeni yaptırımlar uygulamaya başladı.

Kripto para piyasasının sakinliği, küresel hisse senedi piyasasının Cuma günü bir ralli yaşayarak S&P 500’ün %2.2 yükselmesinin ardından geldi.

Bitcoin fiyatının hisse senetlerine olan korelasyonu rekor düzeye ulaştı ve Asya piyasalarının açılmasından önce sabit seyrediyor.

Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı 24 Ocak tarihinde gözlenen 32.970 doların epey üstünde 39.300 dolardan işlem görüyor. Grayscale Investments, yaptığı açıklamasında kripto para fiyatlarının “kötü haber döneminde” ralli yaşamasının “satıcıların mevcut kriz durumunda yorulduğu” anlamına geleceğini söyledi.

Rusya-Ukrayna gerginliği döneminde BTC fiyatı

“Bitcoin Ralli Başlatırsa 50.000 Dolar ila 55.000 Dolar Seviyesine Tırmanabilir”

Eski bir Morgan Stanley stratejisti ve aynı zamanda Bensignor Investment Strategies başkanı Rick Bensignor, BTC fiyatı için teknik göstergelerin olumlu göründüğünü iddia etti.

Analist, “yapıcı bir ralli” yaşanması durumunda Bitcoin fiyatının 50.000 dolar ila 55.000 dolar seviyelerine tırmanabileceğine inanıyor.

Hash Oranı Düşüşünü Sürdürüyor

BTC’nin madencilik hash oranı da Rusya-Ukrayna arasındaki çatışmalardan etkilenmişe benziyor.

Dünyanın en büyük kripto parasının hash oranı 12 Şubat tarihindeki rekor 248.1 milyon TH/s seviyesinden 173.8 milyon TH/s seviyesine kadar geriledi.

Alım satım sosyal medya platformu Alpha Impact CEO’su Hayden Hughes, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“BTC’nin hash oranı Ukrayna’daki savaştan hem Ukraynalı hem de Rus kripto para madencilerinin etkilenmesi ile birlikte düşüşe geçti. Çatışma bölgelerindeki bazı madencilik tesisleri kapatıldı ve bazı madenciler potansiyel çatışma bölgelerinden ekipmanlarını taşımaya başladı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu