bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerUkrayna'da Nükleer Tesiste Madencilik Olayı!

Ukrayna’da Nükleer Tesiste Madencilik Olayı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) tarafından basına yapılan açıklamada ülkedeki bir nükleer santralde kripto para birimi madenciliği yapan operatörün tespit edildiği ve madenciliğin nükleer tesisin güvenliğine inanılmaz zarar verdiğini açıkladı. Ücretsiz enerji olduğunu fırsat bilen nükleer tesis operatörünün bu konuda madencilik cihazlarını tesisin görünmeyen bir köşesine yerleştirdiği ve buradan ne kadar uzun süredir olduğu saptanamamış olmasına rağmen kripto para madenciliği yaptığı öğrenildi. Madencilik yapan operatör yargıya sevk edilirken, yargı tarafından ülke güvenliğini ve nükleer santral güvenliğini tehlikeye atmak, kaçak enerji kullanarak gelir elde etmek gibi suçlamalardan uzun süre hapis ve para cezası alabileceği açıklandı.

Daha önce Rusya’da da benzer bir olay yaşanmış nükleer tesisin güvenliği riske atılmıştı.

Nükleer tesislerde kripto para madenciliği hem tesisin güvenlik problemleri yaşamasına, hem de beraberinde birçok sorunun olmasına ve kaçak bir işlem olduğu için dolandırıcılık eylemine kadar varabilir. Nükleer tesis güvenliği konusunda yaşanan sorunlar bir ülkenin ve dünyanın büyük zararlar görmesine ve geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları