BorsaHaberlerKripto Para

Ukrayna’nın Kripto Engeli Çağrısına Büyük Borsalardan Olumlu Cevap Veren Yok

ABD yaptırım uygularsa borsalar vermiş oldukları karardan dönebilir.

Bitcoin’i (BTC) güvenli bir liman olarak gören ve son çare olarak kripto para birimlerine sığınan Ukrayna bir süre önce dünyanın önde gelen kripto para borsalarına çağrıda bulunmuştu. Buna göre büyük borsaların Rus vatandaşlarına yönelik hesap durdurma talebinde bulunan Ukrayna şu ana kadar amacına ulaşamamış görünüyor.

Söz konusu çağrıya şimdilik olumsuz cevap veren ancak Ukrayna halkına destek olmaktan da geri durmayan Binance, Coinbase ve Kraken borsaları Rus vatandaşların borsa hesaplarını dondurmayacaklarını açıkladı.

Binance, Rus hükumetinin kullanıcılar üzerinde tek taraflı bir dondurma kararı almayacağını belirtti ve

Milyonlarca masum kullanıcının hesabını tek taraflı olarak dondurmayacağız. Kriptonun dünya genelindeki kullanıcılar için daha fazla finansal özgürlük sağlaması şart.

dedi.

Kraken kripto para borsası CEO’su Jesse Powell ise dün attığı tweette resmi ve yasal bir gereklilik olmadıkça böylesi bir kararı alamayacaklarını belirterek şimdilik Rus müşterilerin hesaplarını donduramayacaklarını ifade etmişti. Ancak Powell’ın son cümlesi Ruslara gözdağı vermesi bakımından da son derece önemliydi: “Rus kullanıcılar böyle bir aksiyon için hazırlıklı olmalılar!”

İlgili Haber
Kraken CEO'sundan Rus Kullanıcılara Uyarı Geldi: Borsalar, Hesap mı Donduracak?

Coinbase borsası da aynı Binance ve Kraken gibi ilgili talebe olumsuz dönüş verenlerden. Borsa bütün Rus adreslerini içeren işlemleri engellemeyeceğini belirterek böylesi bir yasağın masum Rus vatandaşlarını kötü etkileyeceğini savundu.

ABD Borsalara Yaptırım Uygulayabilir!

Öte yandan ABD’nin önde gelen kripto para borsalarına yaptırım kararı almayı hedeflediği konuşuluyor. Bunun olması halinde baştan olumsuz yanıt veren tüm borsalar kararlarından çark edebilir. Şimdi herkesin gözü borsalardan gelecek yeni açıklamalara yönelmiş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu