Borsa

Kraken CEO’sundan Rus Kullanıcılara Uyarı Geldi: Borsalar, Hesap mı Donduracak?

Kraken kripto para borsasının CEO'su Jesse Powell, çok yakında resmi bir dondurma talebi görülebileceğini aktardı.

Kripto para sektörünün çoğunlukla merkeziyetsizlik ile anılmasına rağmen borsaların buna tam olarak dahil olmadığı biliniyor.

Kripto para borsaları, merkezi bir yönetime ve işleyişe sahipler. Bu sebeple de aslında belirli kişilerin hesaplarının dondurulması oldukça mümkün.

İlgili Haber
ABD'li Senatör Rusya'ya Kripto Para Yaptırımı Yapılmasını Talep Etti: "Putin'in Kripto Para Yatırımı Olabilir"

Rus Vatandaşları Hesapları Kapanabilir

Kraken kripto para borsasının CEO’su Jesse Powell da tam olarak bu yönde bir uyarıda ve açıklamada bulundu. Ukrayna Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mykhailo Fedorov tarafından yapılan bir çağrı, yakında meşrutiyet kazanabilir.

Fedorov, bütün kripto para borsalarının Rus kullanıcılarının hesaplarını dondurması talebinde bulundu. Sadece politikacıların değil, aynı zamanda vatandaşların da hesaplarının dondurulması gerektiğini aktaran Fedorov’a Jesse Powell’dan yanıt aldı.

Powell, bir kripto para borsası olarak resmi ve yasal bir gereklilik olmadan bunu yapamayacaklarını ve Rus müşterilerin hesaplarını donduramayacaklarını aktardı.

Powell bunun devamında ise Rus vatandaşlara seslenerek böyle bir kararın çok yakında gelebileceğini ifade etti. Eğer ABD böyle bir gereklilik çıkartırsa Kraken de buna uymak zorunda kalacaktır.

Bitcoin’in savaş karşıtı bir yapısı olduğunu ve Kraken üzerindeki kullanıcıların da bu yapıda bulunduğunu vurgulayan Powell, Kanada’ya da dikkat çekti.

Kanada’nın kripto para hesaplarını dondurma talebi çok tepki çekmiş ve bunun hükumet tarafından yapılması insanları şaşkınlığa düşürmüştü. Buna rağmen sadece hükumetin attığı adımlar nedeniyle masum Rus vatandaşlarının da cezalandırılması aşırı bir hamle olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Birde piyasayı siz vurucanız öylemi hani merkeziyetçi borsaydınız

Daniel Nazare

Bitcoin merkezsız,borsa değil. Yanı ruslar ya bitcoinu soğuk cüzdana alacaklar,ya da ikinci bir emre kadar borsadaki bitcoin’e dokunamayaclar… Piyasa bundan fazla etkileneceğini sanmıyorum


Başa dön tuşu