Kripto HaberleriBitcoinÜlkeler Çin'i Takip Etmiyor! "Bitcoin'i Yasaklama Niyetimiz Yok!"

Ülkeler Çin’i Takip Etmiyor! “Bitcoin’i Yasaklama Niyetimiz Yok!”

Takip et

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Çin’in Bitcoin ve kripto paralara yönelik yasaklamalarının aksine Uzak Doğu ülkesi olan Singapur kripto para birimleri ile ilgili olumlu adımlar atıyor.

Singapur Para Otoritesi (MAS) başkanı Ravi Menon, yakın zamanda Bloomberg ile yaptığı röportajda kripto para endüstrisinde çok fazla potansiyel olduğunu belirterek devam etti:

“En iyi yaklaşımın bu şeyleri kısıtlamamak veya yasaklamamak olduğunu düşünüyoruz. Yasaklar ve kısıtlamalar yerine net bir düzenleme getirmenin daha faydalı olacağını düşünüyoruz.”

MAS başkanı Menon Singapur’un kripto ile ilgili işletmeler için dünya başkenti olma hedefinin olduğunu belirtikten sonra, “Singapur, kripto para birimleri ile ilgili bir başlangıç yapmamış olsaydı, teknolojinin gerisinde kalabilirdi.” dedi.

Dünyadaki ülkelerin kripto endüstrisine yaklaşımı faklı farklı olsa da 10 yıldır MAS’ın başında olan Menon şunları söyledi:

“Kripto tabanlı faaliyetler, temelde şekli net olmayan ve ileriye dönük olarak geleceğe yapılan bir yatırımdır.  Ancak bu oyuna girmemek, Singapur’un geride kalması riskini taşıyor.

Bu oyuna erken başlamak, avantajlı bir başlangıç ​​yapabileceğimiz ve potansiyel faydalarının yanı sıra risklerini de daha iyi anlayabileceğimiz anlamına geliyor.”

Bitcoin’in Yasal Para Birimi Olma İhtimali Yok!

Menon, dijital para birimlerinin itibari para birimlerine göre avantajlı yönleri olduğunu söylemesine rağmen Bitcoin’in Singapur’da yasal para birimi olma ihtimalinin olmadığını ifade etti.

Bitcoin’in volatil yapısı nedeniyle “gerçek para” olmadığını düşünen Menon, sadece tecrübeli yatırımcıların Bitcoin ile ilgilenmeleri gerektiğini söyledi.

“Bir yatırım varlığı olarak Bitcoin’i ele almak istiyorsanız, ne yaptığınızı bilseniz iyi olur. Volatilitesi nedeniyle Bitcoin korkaklar için değildir.”

Menon son olarak, Singapur’un yasa dışı faaliyetler de dahil olmak üzere tüm risklere karşı koruma önlemlerini arttırdığını söyledikten sonra “kripto teknolojisini geliştirmek, blok zinciri, akıllı sözleşmeleri anlamak ve kendimizi bir Web 3.0 dünyasına hazırlamakla ilgileniyoruz” dedi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları