Haberler

Ülkenin Gündemi Değişti: Dolar Kuru 7.28 TL’yi Aştı

Dolar tüm zamanların rekorunu kırarak yatırımcılarını sevindirdi.

Dolar kuru gün içerisinde 7.28 TL seviyesine yükseldi. Vatandaşlar kısa süre içerisinde sosyal medyanın gündemini ülke ekonomisinin sorunlarına ve yönetime çevirirken, çok kısa süre içerisinde muhalefet partilerinden de açıklamalar gelmeye başladı. Dolar kuru konusunda hükümetin ilgili birimlerinden ve yetkililerden henüz bir açıklama gelmezken, vatandaşlar endişeli bir şekilde dolar kurunun yükselişini izliyor.

Dolar kurunda yaşanan artışın başta ülke ekonomisi olmak üzere asgari ücretli vatandaş üzerinde çok ciddi etkilere sebep olacağı belirtilirken, yakın zamanda yaşanan bu yükselişlerin corona virüsü gibi sebeplerden daha çok Türkiye’ye yatırım yapan yatırımcı sayısının çok düşük olması, aynı zamanda Türkiye ekonomisine güvenin son yıllarda giderek azalmasına bağlı olduğu belirtildi. Ekonomistler, kısa süre içerisinde Türkiye ekonomisine güvenin büyük bir hızla azaldığına değinirken, aynı zamanda atılan siyasi adımların dolar kurunun rekor kırmasında en önemli sebepler olduğunu düşünüyor.

Dolar 7.28 TL!

Dolar kuru 7.28 TL ile tarihin en büyük rekorunu kırarken 8 TL seviyesine doğru hızla ilerliyor. Aynı zamanda euro 8.62 TL seviyesi ile rekorları kırarken, vatandaşlar bu yükselişin ekonomide yaratacak olduğu tahribatın onarılmasının mümkün olamayacağı endişesini taşıyorlar.

Kısa süre içerisinde yükselen kripto para birimlerinden kazanç elde eden Türk yatırımcılar ise bu artışlar sonucunda daha da fazla kazanç elde ettiler ve kısa süreli kazanç beklentilerinde beklemedikleri kadar yüksek kazanç elde edebildiler. Bu yükselişlerin ne kadar süre boyunca devam edeceği bilinmezken, yatırımcıların, özellikle de Türkiye merkezli kripto para yatırımcılarının hem dolar kurundan, hem de kripto para birimlerinden çifte kazanç elde etmesi piyasada renkli manzaralar ortaya çıkardı.

Bitcoin Yatırımcıları 8 TL’yi Bekliyor

Dolar kurunun 8 TL olmasını bekleyen Bitcoin yatırımcıları ise bu yükseliş döneminde erken satışlar yaparak daha fazla kazanma şanslarının önünü kesmek istemediklerini, dolar kurunda 8 TL seviyesini, Bitcoin’de ise 12.000 dolar seviyesini beklediklerine değiniyorlar. Ekonomistler, dolar kurunun yükselmeye devam edebileceğine işaret ederken hükümetin yapacak olduğu açıklamaların bile dolar kurunu düşürmeye yetemeyebilecek olduğuna işaret ediliyor.

*Dolar ve benzer yatırım araçları değer değişimi sonucunda düşebilir ve yükselebilir. Kripto para fiyatları değişebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu