Kripto HaberleriHaberlerUluslararası Para Fonu: Türkiye %5 Daralacak!

Uluslararası Para Fonu: Türkiye %5 Daralacak!

Takip et

Amerikan ekonomisi trilyonlarca dolar harcarken bugünlerde tüm dünya ülkeleri milyarlarca dolarlık para harcamak zorunda kalıyor. Türkiye’nin bu dönemde çok kritik düzeyde ekonomik kararlar almaya devam ettiği, bu kararların ülke vatandaşlarını uzun yıllar etkileyecek kararlar olduğundan söz ediliyor.

ABD’de ve tüm dünyada ekonomik sorunlar ilk sırada gelirken, küresel krizin etkili olması ve bu sebeple ülke ekonomilerinde beklenmedik daralmalar olacağı tahmin ediliyor.

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından bugün net olarak Türkiye ekonomisinin 2020 yılında %5 daralacağı açıklanırken, 2021 yılında ise %5 oranında büyüme yaşayacak olduğu açıklandı. Türkiye ekonomisinde son dönemde dolar kuru hızla TL karşısında değer kazanırken, gram altın gibi altın çeşitleri ise TL karşısında rekor üzerine rekor kırmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları