BitcoinHaberler

Ünlü Analist Bitcoin İçin Korkutucu Tahminde Bulundu

Bitcoin fiyatındaki çalkantılı günler özellikle yeni yatırımcıları zor durumda bıraktı.

Bu hafta da yeni rekor seviyelere emin adımlarla yükselmesi beklenen BTC, tüm piyasayı ters köşede bıraktı ve rekor serüvenine ara verdi. Dün, yaşadığı 8.000 dolarlık düşüş ile yatırımcıları korkutan Bitcoin, bugün tekrar yükselişler kaydederek yatırımcısının gönlüne bir nebze de olsa su serpti.

Her ne kadar yükselişlerin yaşanmasıyla piyasa derin bir nefes almış olsa da gün içerisindeki hareketler düşüşlerin daha bitmediği sinyallerini veriyor.

Son günlerdeki hareketleri değerlendiren Celsius CEO’su Alex Mashinsky de Bitcoin fiyatındaki düşüşün “normal ve gerekli” olduğu uyarısında bulunarak, “yatırımcılar bu düşüşten endişe ettiler ancak bu düşüş gerekliydi. Bitcoin fiyatı şimdi 16.000 dolara kadar düşüş eğilimi göstermeye devam edip ardından yeniden kaldığı yerden daha yüksek seviyelere yükselebilir” açıklamasında bulundu.

Bu yatırımcısıyla bir yandan sevinen bir yandan da üzülen yatırımcılar “16.000 dolara kadar düşüş bekliyor musunuz?” şeklinde sorular yöneltti.

Sorulara yanıt veren Mashinsky, piyasadaki gelişmelerin takip edilmesinin bu dönemde “oldukça önemli” olduğu uyarısında bulunurken, Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki düşüşün devam etmesini bekleyenler arasında yer aldığını belirtti. Çok sayıda analist, BTC dahil altcoinlerin bu dönemde düşüş eğiliminin hızlanarak devam edebileceği uyarıları yapmakta.

Daha önceki analizimizde de bahsettiğimiz gibi Bitcoin, güncel durumda büyük resimdeki yükseliş trendini bozmuş değil. Ancak 30.000 dolarların test edilmesi özellikle trendi değiştirecek 28.000 dolarlı seviyelerin görülmesine ve büyük resimdeki trendin son bulmasına sebep olabilir.

Bu bağlamda daha büyük düşüşlerden etkilenmemek için yatırımcıların muhakkak stop limit emirlerini kullanması ve destek direnç noktalarına göre alım satım yapması öneriliyor.

*Yatırım önerisi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu