BitcoinHaberler

Ünlü Analist Bitcoin’deki Ölüm Kesişimine Dikkat Çekti, Bu Seviyelere Düşüş Olabilir Dedi!

Analist Rekt Capital, Bitcoin fiyatındaki ölüm kesişimine dikkat çekti ve bu seviyelere düşüş olabileceğini iddia etti.

Analist Rekt Capital, geçmişteki Bitcoin (BTC) ölüm kesişimi döngüleri ve ardından gelen fiyat düzeltmeleri hakkında ayrıntılı bir vaka çalışması paylaştı.

Öncelikle ölüm kesişimi nedir? En bilinen ölüm kesişimi, teknik bir grafikte 50 EMA değerinin 200 EMA değerinin altına inmesiyle oluşuyor. Son on yılda BTC fiyatı farklı senelerde birkaç ölüm kesişimi döngüsü geçirmişti.

Analiste göre ölüm kesişiminin gerçekleşmesinin ardından BTC fiyatı daha da dik bir şekilde düzeltme yaşıyor.

Analist, ölüm kesişimi yaşamasının ardından Bitcoin fiyatının 2013 yılında %70, 2017 yılında %65 ve 2019 yılında ise %55 düşüş yaşadığını belirtti.

Bununla birlikte 2020 ve 2021 yıllarında ise BTC fiyatı ölüm kesişiminin ardından büyük ralliler yaşadı. Analiste göre bu durum, son iki ölüm kesişiminin zaten dip noktasında yaşanmasıyla açıklanıyor.

Rekt Capital, Bitcoin Fiyatının Düşebileceğini Düşündüğü Seviyeleri Açıkladı

Rekt Capital, BTC’nin bu yıl daha çok 2013, 2017 ve 2019 trendini takip edeceğine inanıyor. Bunun nedeni olarak ise Bitcoin’in trendini tersine çevirmek yerine son ölüm kesişiminin yaşandığı Ocak 2022’den bu yana %36’dan fazla düzeltme yapmış olmasını gösteriyor.

Analist ayrıca BTC fiyatının ölüm kesişimi yaşamadan önce 2021 yılının Kasım ayı zirvesinden önce %43 değer kaybettiğini belirtti.

Benzer oranda bir düşüşün Ocak ayındaki ölüm kesişiminden sonra da yaşanabileceğini söyleyen analist, BTC fiyatının bu senaryoda 22.700 dolara kadar gerileyebileceğini söyledi.

Analiste göre BTC fiyatı Ocak ayındaki ölüm kesişiminin ardından %55’lik bir düşüş sonucunda 18.000 dolara, %65’lik bir düşüş sonucunda 13.800 dolara ve %71’lik bir düşüş sonucunda 11.500 dolara kadar gerileyebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu