Kripto HaberleriAnalizÜnlü Analist: "Bu Seviye Kırılırsa Bitcoin Fiyatı 27.200 Dolara Kadar Gerileyebilir"

Ünlü Analist: “Bu Seviye Kırılırsa Bitcoin Fiyatı 27.200 Dolara Kadar Gerileyebilir”

Takip et

Bitcoin fiyatını değerlendiren Fairlead Strategies kurucusu Katie Stockton, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Stockton’a göre uzun vadeli pozitif momentumunu kaybeden BTC, yeni destek noktaları belirleyeceği kısıtlı bir bölgede aylarca gidip gelebilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda 38.700 dolardan işlem gören Bitcoin, Kasım ayında kırdığı 69.000 dolarlık rekorundan %44 daha düşük bir seviyede bulunuyor. Stockton’a göre BTC’nin kısa vadeli ve uzun vadeli momentum değerleri nötr bölgede yer alırken orta vadeli momentum değerleri ise ayı lehine sinyaller veriyor.

Ünlü CEO, BTC’nin kritik bir destek noktası olan 37.400 dolarına altına inmekten kurtulmasına rağmen MACD değerinin aylık görünümde ayı lehine ipuçları vermesiyle birlikte uzun vadeli momentumun da bir çöküş yaşadığına inanıyor.

Stockton, konuyla ilgili görüşlerini şöyle açıkladı: “Aylık grafikte MACD göstergesinde ‘ayı’ sinyali gözükmesiyle beraber uzun vadeli momentumu artık nötr olarak tanımlayabiliriz. Uzun vadeli momentumun kaybolmasının etkileri 6 ila 20 ay sürebilir. Bu süre boyunca Bitcoin fiyatı kısıtlı bir bölgeden işlem görebilir.”

“37.400 Dolar Desteği Kırılırsa 27.200 Dolar Seviyesi Yeni Destek Olur”

Analiste göre asıl kritik nokta ise, BTC fiyatının 37.400 dolardaki desteğini tutamaması durumunda gerçekleşecek. Stockton, Bitcoin’in art arda iki hafta boyunca bu seviyenin altında kapanış yapmadığı sürece destek noktasının kırılmış sayılmayacağını söyledi.

Analist, bu seviyenin altına bir iniş durumunu ise şöyle yorumladı: “37.400 doların altındaki bir sonraki destek noktası 27.200 dolar seviyesi olabilir. 30.000 dolar seviyesinde de geçici bir savunma yaşanabilir.”

Analistin bu yorumunun gerçekleşmesi durumunda BTC fiyatı şu sıralar bulunduğu seviyeden %30 değer kaybetmiş olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Ağzını hayıra aç be kadın

Anonim

😅

Anonim

😂

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları