Altcoin

Ünlü Analist, Popüler İki Kripto Para Birimi İçin Büyük Bir Uyarıda Bulundu!

Ünlü kripto para analisti Pentoshi, Ethereum ve Solana yatırımcıları için önemli bir uyarıda bulundu.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde %1 düşüş yaşadı ancak hala 42.000 doların üzerinde kalmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatının yaşadığı bu düşüş altcoinleri de genel olarak etkilemiş olsa da aslında beklenen sert düşüş henüz gelmedi. Ünlü bir kripto para analisti ise Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) yatırımcılarını sert bir şekilde uyardı.

SOL ve ETH Alarm Veriyor

Twitter üzerinde 500.000’den fazla takipçisi bulunan ünlü kripto para analisti Pentoshi, ETH ve SOL için uyarılarda bulundu.

Analist, 2.200 dolardan sonra yaşanan yükselişin re-testinin görüleceğini yani yeniden sert bir düşüş ile eski seviyelere dönülebileceğini vurguladı. Mart ayının bu düşüş konusunda kilit öneme sahip olduğunu ifade eden analist, “Bearlin Wall” olarak ifade ettiği 1.750 doları destek olarak görüyor.

Mart ayının kilit nokta olarak görülmesinin sebebi ise Federal Rezerv yetkililerinin faiz arttırma ihtimali olarak biliniyor. Mart ayında faiz artışı her şeyi değiştirebilir.

İlgili Haber
Bitcoin'de Bu Hafta Gündem FED! Tutanaklar Ne Zaman Yayımlanacak?

Solana konusunda da analizini paylaşan ünlü isim, SOL’un 80 doları tekrar görmesini bekliyor. 80 dolarda tutunulamaması ise analiste göre fiyatı yeniden 50 dolara çekebilir.

Solana fiyatı an itibarıyla 94 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor ve 100 doların kaybedilmesi büyük bir darbe oldu. SOL, kısa sürede 8. sıraya kadar geriledi ve 7 gün içerisinde en çok değer kaybeden altcoinlerden birisi oldu. ETH’nin ise SOL’a göre çok daha iyi bir durumda olduğu görülüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu