Kripto HaberleriAltcoinÜnlü Analist Selcoin'den Bitcoin, Altcoin, Dolar, Altın ve Gümüş Değerlendirmesi

Ünlü Analist Selcoin’den Bitcoin, Altcoin, Dolar, Altın ve Gümüş Değerlendirmesi

Takip et

Ünlü Türk kripto para analisti Selcoin haftalık video yorumlarına bir yenisini daha ekledi. Analist bu haftaki piyasa değerlendirmelerini “JP MORGAN: DOLAR ALMAYIN SERT DÜŞECEK! GRAM ALTIN VE GÜMÜŞ DURMAZ!!!” başlığı altında paylaştı.

Pandeminin başından beri en çok etkilenecek sektörlerin hava yolu ve bankacılık olduğunu düşündüğünden bu sektörlere hep mesafeli yaklaştığını belirten Selcoin, ucuz kredilerin bankaları kar ettirmediğini, hava yolu şirketlerinin de küçülmeye gittiğini ifade ederek pandeminin etkilerinin daha bir süre daha görüleceğini söyledi.

Nitekim American Airlines’ın ekim ayı itibarı ile 19 bin çalışanını işten çıkarma kararı alması ve toplamda 40 bin kişinin görevine son verdiğini belirtmesini ve ABD hükumetinin hava yolu şirketlerine 25 milyar dolar verdiğini hesaba katarsak pandemi kaynaklı dar boğazın ne denli ciddi boyutlarda olduğunu görmek mümkün.

Öte yandan ABD-Çin arasındaki ticaret anlaşmasında ortaklığın sürdüğü, 1. aşamanın geride kaldığı ve problem olmadığı yönündeki açıklamalara da değinen ünlü analist, bu haberin altın ve gümüş gibi kriz seven, arzı kısıtlı ürünlerde kısa vadeli gevşeme yaşanmasına neden olduğunu belirtti.

Yapmış olduğu tahminlerin asla vahiy niteliği taşımadığını belirten analist, bazı yatırımcılar için ekmek alırken bile zarar etme olasılığının her daim olduğunu hatırlatarak makul fiyatlardan yatırım yapmanın önemine bir kez daha değindi.

Dolarda güncel görünümde bir bozulma ya da bir trend dönüş görünümü olmadığını belirten ünlü analist, dolar için düşüş beklentisi olmadığını ifade etti.

Öte yandan JPMorgan’ın “Dolar satın, TL alın!” tavsiyesinden de anlaşılacağı gibi ünlü yatırım şirketinin dolarda 7.65 seviyesi görülmedikçe değer kaybı, TL’de ise değer artışı yaşanacağı yönündeki beklentisini hatırlatan Selcoin, Goldman Sachs’ı da JPMorgan’ı da uzun süredir takip ettiğini her iki şirketin de 2019’dan bu yana doların dünya ekonomisindeki hakimiyetini sonlandırmak için canla başla çalıştıklarını belirtti.

JPMorgan’ın tarihinde görülmemiş seviyelerde gümüş biriktirdiğini ve yıllardır hazırlık yaptığını bununla birlikte dolara güvenmediğini, bir yandan da JPM Coin geliştirdiklerini; Goldman’ın ise geçen sene yatırımcıları dolara karşı short poz almaya çağırdığını hatırlattı. Ayrıca JPMorgan kurucusunun sadece altın ve gümüşü “para” olarak nitelendirdiğini belirtti.

Kripto Paralar Ne Durumda? Düşüş Beklentisi Var Mı?

Altcoinlerde sert düşüşlerin başladığını, bazı altcoinlerin %20-30 düştüğünü, bu yüzden de giriş için makul seviyeleri kovalamanın önemli olduğunu, çok kar kaçırmak değil, çok zarar etmemenin önemli olduğun belirten usta analist, piyasayı bilmeden balıklama dalanların zarar etme riskinin büyük olduğunu ifade etti.

Sözü Bitcoin’e getiren analist, lider kripto para birimindeki düşüş beklentisini daha önceki yorumlarında 10 bin dolarlara kadar çektiğini, halihazırda 12 bin dolardan 11 binlere kadar inen Bitcoin’de düşüşlerin devam edeceğine inandığını ifade etti. Bitcoin’de beklenen düşüşün gelmesi halinde altcoinlerde de sert düşüşlerin görülebileceğini belirterek kripto paralara mesafeli olunası bir dönemdeyiz yorumunu yaptı.

Yeni Takip Edenler Altın Ve Gümüş Konusunda Temkinli Olsunlar!

Gram altında 1900-1920 seviyelerinin destek seviyeleri olduğunu belirten analist, altındaki yükseliş beklentisinin devam ettiğini dile getirdi. Öte yandan gümüşteki destek noktalarının daha iyi çalıştığını belirterek gümüşte makul alanları yakalamanın altından daha çok getiri sağladığını çünkü gümüşün volatilitesinin daha yüksek olduğunu ifade etti.

Altın ve gümüşe yeni girenlerin riskleri tartması gerektiğini hatırlatan Selcoin, makul seviyelerden kademeli alım yapanların çok daha risksiz bir bölgede bulunduklarını ifade ederek piyasa yorumlarını sonlandırdı.

Bahsi geçen videonun tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları