BitcoinHaberler

Ünlü Analist Tartışmalı Görüşünü Açıkladı: Şu An Bitcoin Alma Vakti mi?

Moskovski, BTC alma vaktinin geldiğini düşünüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), endişe verici bir şekilde düşüş yaşamaya devam ediyor. BTC fiyatı 33.000 dolar desteğini de kaybetti ve 31.000 dolara kadar çekildi. Bu durum birçok yatırımcı için kesin bir endişe kaynağı olsa da aynı fikirde olmayan analistler de yok değil.

Bitcoin Tarihindeki En Büyük Sapmayı Yaşadı

Moskovski Capital’in yatırım yöneticisi Lex Moskovski, konu hakkında yaptığı açıklamada S2F modeline bakılırsa büyük bir alım fırsatının geliyor olabileceğini düşündüğünü ifade etti. Moskovski, bunun BTC’nin neredeyse 12 yıllık serüvenindeki en iyi alım fırsatlarından birisi olabileceğini düşünüyor.

S2F modeli aslında ilk olarak altın gibi değerli emtialar için tasarlandı ancak ünlü analist PlanB tarafından Bitcoin için de uyarlandı. Bu model, belirli bir varlığın günlük akış oranı ve sayısına göre arz talep dengesini hesaplıyor ve BTC için şu an birçok şey bu model bazında olumlu gözüküyor.

Moskovski konu hakkında yaptığı açıklamada da Stok-Akış modelinin sapma oranının yıllardan sonra ve hatta BTC tarihinde ilk defa en yüksek seviyeye ulaştığını vurguladı. Bu sapma aslında şu an işlerin normalin dışında hareket ettiğini gösteriyor. Moskovski’ye göre S2F modeli aslında şu an BTC yatırımcıları için inanılmaz bir fırsat sunuyor.

S2F modeline göre Bitcoin fiyatının 2021 bitmeden ulaşması gereken seviye ise 150.000 doların bir hayli üzerinde.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu