AnalizBitcoin

Ünlü Analist Yorumladı: Bitcoin’in (BTC) 100.000 Doların Üzerine Çıkması Mümkün Mü?

Bitcoin'deki güçlü boğa beklentileri sürerken tüm olumsuzluklara rağmen sert yükselişler kapıda olabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin bir süredir 40.000 dolar seviyesini test ediyor. Bir ara 42 bin doları bile aşmayı başaran BTC, boğa rallisinin başladığı umuduyla heveslenen yatırımcılarını tedirgin etmeyi sürdürüyor. Peki, bu inişli çıkışlı süreç daha ne kadar devam edecek?

Herkesin kafasında bu soru varken konuyla ilgili bir değerlendirme de kripto analisti Dave Keller’dan geldi. Keller, BTC’nin gösterdiği son birkaç haftalık toparlanma gayretinin 30.000 dolardaki daha önceki güçlü desteğe geri dönmek için gerçekleşen bir geri çekilme olduğu görüşü üzerinde duruyor.

Ancak öte yandan uzun vadede boğa beklentisi olan analist, Bitcoin’in tarihsel fiyat değişimlerinin daha fazla tepetaklak olacağını tahmin ettiğini de belirtiyor ve lider kripto para biriminin 100.000 doların üzerine çıkmasının da mümkün göründüğünü söylüyor. Ancak analist bu iddialı görüşü için herhangi bir zaman dilimi vermiyor.

Bitcoin her ne kadar istikrarlı bir yükseliş sergileyemese de en azından nisan ayından bu yana var olan ayı trendini tersine çevirmeye başladı. Ancak analist işlerin bir anda tersine dönebileceğini ve günlük grafikteki negatif bir ayrışmanın Bitcoin’i muhtemelen 30.000 dolar civarındaki destek seviyesine geri getirebileceğini de endişeyle dile getiriyor.

“Bitcoin’i hala genel olarak oldukça dağınık görüyorum ve bu 30.000 dolar seviyesine geri dönme beklentimi tetikliyor.” diyen analist, yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

100.000 Dolar Hedefi Hayal Mi?

Analiste göre her ne kadar RSI tarafından görüntülenen momentumdaki olumsuz ayrışma, -BTC 60 bin doların üzerine çıkarken- işlem ivmesinin azalmaya devam ettiğini ve bunun zayıflık belirtisi olduğunu gösterse de art arda gelen 30.000 dolarlık düzeltmenin ardından 100.000 dolarlık seviyeyi görmek muhtemel görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu