AnalizBitcoin

Ünlü Analistler Bitcoin ATH’si İçin Şu Tarihi İşaret Ediyor!

Hangi şart gerçekleşirse Bitcoin için ATH gelir? Analistler yorumladı. İşte detaylar!..

12.500 dolarlık seviyeye çıkarak yatırımcılarını sevindiren ancak akabinde sert bir düzeltmeyle karşılaşan Bitcoin, an itibari ile düşüş eğilimde ve 11.500 dolardan işlem görüyor. Uzmanlara göre ise lider kripto para biriminin 12.000 dolarlık direnç seviyesine tutunamaması halinde güçlü düşüşler gelmeye devam edecek gibi görünüyor.

Selcoin, PlanB ve Cryto Michael gibi analistler bu konuda hemfikirken konuyla ilgili bir yorum da Crypto Birb’den geldi. Ünlü analist, Bitcoin’in önceki boğa döngülerine bakarak sektör devi kripto para biriminin önümüzdeki yılın ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) görebileceğini ifade etti.

BTC’nin çok yıllık bir trend çizgisinin üzerindeki konsolidasyonunu güçlü bir yükselme faktörü şeklinde yorumlayan analistler de var. Crypto Birb de onlardan biri. Analist, son konsolidasyon eğiliminin yükseliş yönlü hareket ettiğine dair paylaştığı grafikte Bitcoin’in 2017’nin sonlarına doğru ortaya çıkan çok yıllık bir trend çizgisinin üzerinde konsolide olduğunu belirtti.

Bu modelin üzerindeki bir konsolidasyonun daha fazla yükselişi de beraberinde getireceğini iddia etti.

Bir diğer kripto para analisti Tyler Coates ise Crypto Birb’ün yorumlarını destekleyici ifadeler kullandı. Coates önümüzdeki senenin ocak ayında 20.000 dolarlık seviyeleri görmenin mümkün olabileceğini belirtti ve ünlü kripto değerin öngörülen modeli takip etmesi halinde bu yükselişin sadece bir başlangıç olacağını iddia etti. Ama tabii ki tüm analistlere göre bu tarz olumlu öngörülerin tutması için tek bir şart var: Bitcoin’in 12.000 dolarlık seviyeyi aşması!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu