AnalizBitcoin

Ünlü Analistlerin İddialı Bitcoin Tahminlerini Sizin İçin Derledik!

Bitcoin için yeni bir ATH kapıda mı? Bitcoin kaderi tersine dönebilir mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in geçen haftaki heyecan verici yükselişinin ardından ATH (tüm zamanların rekoru) beklentisine giren birçok analistten farklı fiyat öngörüleri gelmeye devam ediyor. Ünlü isimlerin BTC ile ilgili tahminlerini sizin için derledik.

Bitcoin’de Yeni Bir ATH Mümkün Mü?

Max Keiser’e göre en değerli kripto para birimi 28.000 doları görene dek herhangi bir dirençle karşılaşmayacak. Ardından bu seviyede kısa bir düzeltme yaşayacak olan BTC sonunda 100.000 dolara ulaşacak!

Öte yandan Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano namıdiğer Pomp, coronavirüs salgınının etkilerini de hesaba katarak değerlendirdiği global para politikaları içerisinde yükselişe geçmesini beklediği Bitcoin için “2021’de 100.000 doları görür.” tahmininde bulundu ve Bitcoin’in mevcut ekonomik durgunlukta hisse senetleri, tahviller, altın, gümüş ve gayrimenkulden daha iyi performans gösterdiğini belirtti:

Ünlü analist PlanB ise S2F modeline göre değerlendirdiği Bitcoin için olumlu tahminde bulunan analistler arasında yer aldı ve ünlü kripto değerin 55.000 doları göreceğini iddia etti.

Alistair Milne’nin paylaştığı Citibank analizine göreyse önümüzdeki sene Bitcoin için oldukça parlak bir yıl olacak. Ünlü kripto değerin 120 bin doları görmesi mümkün.

CNBC Crypto Trader programının sunucusu Ran NeuNer ise son paylaştığı tweette Bitcoin’in 2020’de tüm zamanların rekorunu kıracağını öne sürdü.

Global Macro Investor ve Real Vision Group’un kurucusu ve CEO’su Raoul Pal ise Bitcoin’in uzun vadede en doğru seçim olduğunu düşünüyor.

Analistlerin Olumlu Fiyat Öngörüleri Neye Dayanıyor?

Yukarıda sıraladığımız olumlu fiyat tahminlerinin temelinde pandemi sonrası ABD ekonomisini ayakta tutabilmek için 9 trilyon dolara yakın likidite üreterek bunu piyasaya sürmek zorunda kalan FED’in büyük payı var. Çünkü bu durum ONS altın rekorunun da altında yatan asıl neden olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi herkes
ONS altın rallisinin Bitcoin için de gerçekleşeceğini umuyor.

Olumsuz Düşünenler Ne Diyor?

Öte yandan bazı analistler, lider kripto para biriminin geleceğinden endişe ediyor. Yine bu analistler ünlü kripto değerin 12.000 doları geçmesinin güçleşebileceğinden endişeliler.

CEX.IO’nun İcra Direktörü Konstantin Anissimov 12.000 doların Bitcoin ve mevcut boğa piyasası için güçlü bir direnç seviyesi olmayı sürdürdüğünü, BTC’nin bu seviyeyi birkaç defa kırmaya çalıştığını ancak başaramadığını dile getirdi. Ünlü isme göre fiyattaki yön belirsizliği varlığını sürdürüyor.

Anissimov’a göre Bitcoin’in yükselişe geçmesi sadece 12.000 doların üzerindeki 1 günlük mum çubuğuna bağlı. Ancak bir mum çubuğu 11.500 doların altında kapanırsa fiyatta yükselişi görmek zorlaşabilir. Bu durum netlik kazanana dek yatırımcılar beklemede kalmaya devam etmeliler.

Panxora’nın kurucusu Gavin Smith ise Forbes’a verdiği röportajda bu yıl Bitcoin’in düzeltme yaşayarak 7.000 dolara ineceğini düşünüyor.

Bitcoin’de 2020’nin Rekoru

Fiyatları önceden kestirmek ve sonuçlar hakkında kesin yorumlarda bulunmak pek tabii mümkün değil ancak kesin olan bir şey var ki o da Bitcoin’in aktif adresler açısından 2020’nin en yüksek seviyesini güncellemiş olduğu. Öyle ki 1.083.981 aktif adreslik bir önceki rekor seviyesini 2 haftadan daha kısa bir sürede kırmayı başaran Bitcoin aktif adresler açısından bu senenin en yüksek seviyesini görmüş oldu.

Bu açıdan bakıldığında 14 Aralık 2017’deki ATH’siyle 1.290.363’lük aktif adres sayısına ulaşmaya çok yaklaşan BTC ağı 6 Ağustos 2020’de 1.120.216’lık aktif adres sayısıyla yeni bir rekor kırmaya hazırlanıyor.

Ağ kullanımındaki bu güçlü artış tam da 12.000 dolarlık seviyeye yeniden ulaşmak için verilen mücadele anına denk geliyor. Bazı uzmanlara göre bu durum ünlü kripto değeri yeniden 20.000 dolara taşıyabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu