coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinÜnlü Avukat "SEC XRP'nin 3 Yılını Çaldı" Dedi, Coinbase'i Örnek Gösterdi!

Ünlü Avukat “SEC XRP’nin 3 Yılını Çaldı” Dedi, Coinbase’i Örnek Gösterdi!

Ünlü avukat John Deaton SEC'in 2020 Aralık'ta açtığı davanın XRP'nin 3 yılını çaldığını savundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çoğu kripto para biriminin menkul kıymet olduğunu savunan SEC Aralık 2020’de Ripple’a dava açmıştı.

2020’den bu yana çekişmeli bir şekilde devam eden davada Temmuz ayında Ripple lehine karar çıktı.

Karar Ripple zaferi olarak nitelendirilirken XRP de önemli yükseliş kaydetti.

Bu karar ve dava hala değerlendirilmeye devam ederken son yorum ünlü avukat John Deaton‘dan geldi.

SEC’in açtığı davanın XRP’nin 3 yılını çaldığını savunan ünlü avukat, davanın XRP’yi ABD’de yaklaşık üç yıllık benimsenme hakkından mahrum bıraktığını söyledi.

Twitter hesabından Coinbase‘in Circle hissesi alma haberini alıntılayan John Deaton, Ripple ve XRP’nin sınır ötesi ödemelerde nasıl büyük bir benimsenme yolunda ilerlediğini ve SEC davası olmasaydı Coinbase gibi şirketlerin de Ripple’a benzer ilgi gösterebileceğine dikkat çekti.

Deaton ayrıca SEC davasının Coinbase’i XRP’yi delist etmeye zorladığını belirterek dava öncesinde Coinbase’in XRP’nin en büyük destekçilerinden biri olduğunu hatırlattı.

SEC’in 2019’da Coinbase’in XRP listelemesine ve Ripple havale ortağı MoneyGram’ın XRP kullanımına itiraz etmediğine dikkat çeken John Deaton şunları söyledi:

“SEC icra avukatları tıpkı MoneyGram ve Coinbase avukatları gibi 2018 ve 2019 yıllarında XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına karar verdi.

Ancak Ripple ortaklarının aldığı tüm önlemlere rağmen SEC, Aralık 2020’de Ripple’a dava açtı ve tüm XRP satışlarının kayıt dışı menkul kıymetler oluşturduğunu iddia etti.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Son of a Btc

Dünyada kötülerin korunmasından, istediklerini istedikleri gibi yapmalarından ve iyilerin buna sert karşılık vermemelerinden başka bir sorun yok. Birbirimize engel olmamızdan nefret ediyorum! Karşı çıkmıyorsan bari engelleme!

Son of a Btc

Çünkü klasik bir rspu cocu bunu yapar. Artık bu tip hareketlerin cezasız kalmadığı bir dünyada yaşamak istiyorum. Normalmiş gibi haber ve yorum yapıldığı dünyada değil…

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail