BitcoinHaberler

Ünlü Banka, Michael Saylor’ın Bitcoin’de Likidasyona Uğrayıp Uğramayacağını Açıkladı!

Bitcoin boğası Michael Saylor'ın varlıkları yakın bir zamanda likidasyona gidebilir mi? Ünlü banka değerlendirdi.

Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş, MicroStrategy’nin 129.218’lik BTC birikimi içerisinden daha fazla coini teminat olarak göstermek ya da rehin vermek zorunda kalıp kalmayacağı konusunda yeni sorulara yol açtı.

“Gerekirse Teminat Gösterebileceğimiz Bol Miktarda Bitcoin’imiz Var”

Saylor, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bir marjin çağrısı almayı beklemiyoruz ve daha fazlasını yatırmamız gerekirse şirketin bol miktarda ek teminatı var.”

Saylor ve MicroStrategy daha önce 129.218 Bitcoin’den oluşan varlıklarını ayrıntılı olarak açıklamışlardı ve bu miktarın yaklaşık 95.000’i ipoteksizdi.

Bitcoin fiyatının yaklaşık olarak 21.000 dolara düşmesi, teorik olarak şirketin kredi verenlerinin teminat olarak daha fazla Bitcoin ipotek edilmesini talep etmesine yol açabilir.

Saylor kısa bir süre önce attığı tweet’te “MicroStrategy BTC stratejisini benimsediğinde, volaliteyi öngörmüş ve bilançosunu bu zorluklara karşı HODL yapmaya devam edebilecek şekilde yapılandırmıştır” dedi.

İlgili Haber
MicroStrategy CEO'su Michael Saylor'ın Bitcoin'den (BTC) Zararı Dudak Uçuklatıyor!

BTIG, MicroStrategy’nin Marjin Çağrısı Alıp Almama İhtimalini Değerlendirdi

BTIG hisse senedi araştırma analisti Mark Palmer da Saylor tarafından dile getirilen rakamları araştırdı ve benzer bir sonuca vardı. Palmer, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Gerçek şu ki, MicroStrategy tarafından tutulan 129.218 bitcoin’in 95.643’ü ipoteksiz ve şirketin bir marjin çağrısını önlemek için ek teminat olarak gönderebilecek durumda.”

Palmer ayrıca MicroStrategy şirketinin BTC satıyor olabileceği dedikodularının da “açıkça yanlış” olduğunu bildirdi.

Bitcoin fiyatındaki düşüşün ardından, dünyanın en büyük kripto parasında yüklü miktarda yatırımı olan MicroStrategy’nin hisseleri, BTC’deki düşüş oranından bile daha fazla değer kaybetmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu