HaberlerKripto Para

Ünlü Bitcoin Borsası CEO’su: “Apple Kripto Piyasasına Zarar Veriyor!”

Coinbase CEO'su Apple'ın kripto piyasasına olan katı ve engelleyici tutumundan çok rahatsız!

En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, geçtiğimiz günlerde attığı bir Tweet ile Apple firmasına sert tepki gösterdi.

2012 yılında açılan Coinbase borsası, Bitcoin’i (BTC) o tarihlerden başlayarak günümüze kadar yatırımcılarıyla buluşturuyor. Bugün 100’den fazla ülkede 35 milyondan fazla kişi, kripto para satın almak, satmak, saklamak ve kazanmak için Coinbase’e borsasını aktif olarak kullanıyor.

Kripto para piyasasında bu denli adından söz ettiren borsanın CEO’su Apple şirketi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Dünyanın en değerli şirketi olma ünvanına sahip Apple şirketinin, merkeziyetsiz sistemle çalışan (dApp) ve Coinbase Earn’ü platformlarından yasakladığını ve erişim engeli koyduğunu ifade eden Armstrong, Apple’ın kripto paralara karşı yasaklayıcı bir tavır takındığını ifade etti.

Ayrıca bu yaşanan olay ilk değil. 2013 yılında da Coinbase uygulaması App Store’dan hiçbir açıklama yapılmadan kaldırılmıştı. Her ne kadar Apple Pay’in başkan yardımcısı Jennifer Bailey kripto para ile ilgili pozitif açıklamalarda bulunmuş olsa da Apple şirketinin genel tutumu kripto paralarla çok da barışık değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu