NFT

Ünlü CEO, 5822 Numaralı Cryptopunks NFT’sini 23.7 Milyon Dolar Ödeyerek Satın Aldı!

Dünyanın en popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Cryptopunks, yine rekor olarak nitelendirilebilecek bir satış gerçekleştirdi.

Chain Protocol CEO’su, Nadir Cryptopunk NFT’si İçin 23.7 Milyon Dolar Ödedi

Blockchain şirketi Chain Protocol’ün CEO’su Deepak Thapliyal, serinin en pahalısı olarak nitelendirilen “CryptoPunk 5822” isimli NFT’yi 23.7 milyon dolar (8.000 ETH) ödeyerek satın aldı.

Birçok Cryptopunk’ın insan olduğu düşünüldüğünde, yalnızca 9 ‘uzaylı’ Cryptopunk’tan biri olan 5822’in neden bu kadar pahalı olduğu anlaşılabilir.

23.7 milyon dolar ödenerek satın alınan Cryptopunk NFT’sinin ödeme kaydı.

En eski NFT koleksiyonlarından biri olan Cryptopunks, 2017 yılının Haziran ayında Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışacak şekilde yayınlanmıştı.

23.7 milyon dolara satılan 5822 numaralı Cryptopunks’ın, 2017 yılının Temmuz ayında 1.646 dolara ilk sahibine devredildiğini görüyoruz.

21 Şubat 2021 tarihinde herhangi bir ücret ödenmeden başka bir hesaba transfer edilen NFT, bunun ardından 12 Şubat 2022 tarihinde bu kez 23.7 milyon dolar ödenerek el değiştirmiş oldu.

Bununla birlikte Chain Protocol CEO’su Deepak Thapliyal, satın aldığı NFT’yi Twitter üzerinden paylaşarak sabitledi.

2021 yılında yaşanan NFT çılgınlığında en çok konuşulan koleksiyonlardan biri olan Cryptopunks, yalnızca 10.000 adet NFT içermesi ile birlikte kripto para dünyasında bir statü simgesi olarak kullanılıyor.

Bu koleksiyondan ürüne sahip olan kullanıcılar, bu NFT’leri Twitter profil fotoğraflarında sergileyerek bir anlamda gösteriş yapmaktan çekinmiyor.

Söz konusu NFT koleksiyonu 2017 yılında ücretsiz olarak yayınlanmıştı ve bir Ethereum cüzdanına sahip olan herkes bu koleksiyondan bir ürün almayı başarmıştı.

2021 yılının Ekim ayında 124.457 ETH ödenerek bir Cryptopunk NFT’si satılmış ve bu denli yüksek bir ücret ödenerek yapılan satış, sosyal medyada birtakım spekülasyonlara neden olmuştu.

Bazı kullanıcılar NFT satışlarının bir kısmının kara para aklamak için kullanılmış olabileceğini iddia etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu