BitcoinHaberler

Ünlü CEO: “Bitcoin Altının Yerini Alabilir Mi?” Sorusunu Cevapladı

Hava ve Uzay Limanı'nda ticari uzay araçları geliştiren bir firma olan Virgin Galactic'in CEO'su Chamath Palihapitiya, Bitcoin'in ilerleyen dönemlerde altının yerini alabilmesini bir takım koşullara bağladı.

Tüm dünyada etkisi süren korona virüs krizi sebebiyle basılan sınırsız paraların çok ciddi sonuçlar doğurabileceği ve korona virüs krizi bitse bile ilerleyen süreçte daha büyük bir kriz yaşanabileceği çokça kişi tarafından tahmin ediliyor.

Ticari uzay firması milyarder başkanı Chamath Palihapitiya, CNBC’nin Squawk Box programında bu konu ile ilgili önemli tavsiyelerde bulundu ve şu açıklamayı yaptı:

Son dönemlerde sınırsızca basılan para herhangi bir emtia teminat gösterilmeksizin basılıyor. Normalde basılan her paranın karşılığında altın veya bir maden rezervi tutulmalıdır. Ancak merkez bankaları son zamanlarda karşılıksız olarak para basıyorlar ve bu ileriki dönem için büyük bir risk.

Açıklamalarına devam eden Palihapitiya finans sektöründe altının yerini Bitcoin alabilir dedi fakat bunu bazı şartlara bağladı:

Altın depolanması zor olan bir maden ama Bitcoin öyle değil. Herkes dilediği zaman Bitcoin’e ulaşabiliyor. Hem bu özelliği hem de arzı kısıtlı oluşu sebebiyle Bitcoin para teminatı olarak altının yerine kullanılabilir ancak şu anda bu mümkün değil. Bitcoin eğer volatil hareketlerinin bitirir ve daha sağlam bir fiyat grafiği çizerse bu ilerleyen dönemlerde olabilir.

Küresel ekonomide yüzde 5’lik değişimlerin bile çok ses getirdiğini ifade eden ünlü CEO, Bitcoin’in saatler içerisinde yüzde 20’den fazla değişim gösterebildiğine dikkat çekerek bu olay BTC’yi güvensiz yapıyor dedi. Ancak ilerleyen zamanlarda bu durumun düzelebileceğini ifade eden ünlü isim, piyasanın tam anlamıyla oturması için uzun yılların geçebileceğini de sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu