binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÜnlü CEO, "Bitcoin Spot ETF'ler Hataydı" Dedi, Sebebini Açıkladı

Ünlü CEO, “Bitcoin Spot ETF’ler Hataydı” Dedi, Sebebini Açıkladı

Bianco Research Başkanı Jim Bianco, yaptığı açıklamasında Bitcoin Spot ETF'leri BTC için bir tehdit olarak gördüğünü söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bianco Research Başkanı ve Kurucusu Jim Bianco, yakın zamanda verdiği bir röportajda, ETF’ler aracılığıyla Bitcoin mülkiyetinin merkezileştirilmesine ilişkin endişelerini dile getirdi. Başlangıçta bir tweet dizisi üzerinden paylaşılan yorumları, kripto para topluluğu içinde bir tartışmaya yol açmıştı.

Bianco, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin özünün merkeziyetsiz yapıları olduğunu, tek bir varlığın bunlara sahip olmadığını, kontrol etmediğini ya da düzenlemediğini savunuyor. Bununla birlikte, Bitcoin ETF’lerinin ortaya çıkışının Bitcoin sahipliğinin merkezileşmesine yol açtığına inanıyor.

Bu ETF’ler binlerce bireysel yatırımcıyı temsil edebilirken, Bianco zincir üzeri düşünüldüğünde Bitcoin’in yalnızca BlackRock gibi büyük şirketleri başı çektiği birkaç yeni hissedarı tanıdığına dikkat çekiyor.

Bianco’ya göre bu merkezileşme potansiyel bir düzenleme sorunu teşkil ediyor. Büyük BTC sahipleri grubu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve başkanı Gary Gensler gibi düzenleyicilere uymak zorunda kalacak. SEC şimdiden izin verilen cüzdanlar ve ayni transferler konusunda kurallar koymaya başladı, bu da kripto topluluğunu girişleri sürdürmek için uymaya zorlayabilir.

İlgili Haber  Son Dakika: Merakla Beklenen FED Tutanakları Yayınlandı! İşte Tüm Detaylar

Bianco’nun endişesi, mülkiyetin bu şekilde merkezileştirilmesinin, alternatif bir finansal sistem oluşturmak olan kripto paraların misyonuyla çeliştiği yönünde. Sektörün Bitcoin ETF’lerine olan ilgisinin bu alternatif sistemin gelişimini engelleyebileceğinden korkuyor. İnsanlar sistemi kurmak için kodlama ya da risk sermayesine yatırım yapmak yerine, sadece bir Bitcoin ETF’si satın alıp yatırımlarının büyümesini izleyebilirler.

Bianco, bu akının bir sonucu olarak bu coinlerin fiyatının muhtemelen artacağını kabul etmekle birlikte, bunun kalıcı bir değere yol açmayacağından endişe ediyor. Fiyatın, herkesin bir avuç ETF’ye yığılması nedeniyle değil, değerli bir şey inşa edildiği için artması gerektiğini savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail