BitcoinHaberler

Ünlü CEO Bitcoin’i Amazon ve Nasdaq’la Kıyasladı! “Kesinlikle Balon Değil”

Raoul Pal'ın "Bitcoin balonu'na" ilişkin fikirlerini aktardık.

Real Vision CEO’su Raoul Pal, twitter hesabından yaptığı paylaşımda kripto para birimlerinin birçok kişi tarafından bir balon olarak görüldüğünü söyledi.

Eski Goldman Sachs yöneticisi olan Pal, kripto para birimlerinin balon olarak görülme fikrine karşı olduğunu belirterek, Bitcoin’deki çılgın fiyat artışının balon içinde olduğunu söylemek için yeterli olmadığını ifade etti.

Pal, yıllar önce dünyanın en büyük beş şirketi arasında olan Amazon için de balon içinde olduğunu söyleyenlere karşı çıktığını hatırlatarak:

“Şahsen,  Amazon için aynı şeyi söylediğimi hatırlıyorum.. 2000 yılında kısa ömürlü bir balonun içindeyken yükselişine devam etti ve bugünlere geldi.”

Pal, aynı balon yorumunun dünyanın teknoloji borsası Nasdaq için de yapıldığını, borsanın zaman içerisinde büyüyerek değerine değer kattığına dikkat çekiyor.

Bitcoin ve Ethereum yatırımları ile bilinen Pal, Bitcoin’i Amazon ve Nasdaq örnekleri ile kıyaslayarak Bitcoin’in 2013 yılındaki bir balon hariç, şu anda bir balon içinde olmadığını, son on yılda logaritmik bir grafiğin sınırları içinde işlem gördüğünü belirtti.

*yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu