coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizÜnlü CEO Halving Öncesi ve Sonrası İçin Bitcoin Tahmini Açıkladı: "Düşüş Olacak,...

Ünlü CEO Halving Öncesi ve Sonrası İçin Bitcoin Tahmini Açıkladı: “Düşüş Olacak, Ancak Bu Yıl Yeni ATH Var!”

Ünlü CEO, piyasaların halvinge tepki vermeye başlamadan önce Bitcoin'in önümüzdeki bir ay boyunca yatay fiyat hareketi yaşayacağını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin spot ETF onayından sonra sert bir düzeltme yaşarken yavaş yavaş toparlanma belirtileri gösteriyor.

Bu noktada BTC‘nin fiyat hareketlerine ilişkin olarak pek çok tahmin bulunurken son değerlendirme kripto platformu DecenTrader‘dan geldi.

Tarihsel halving verileri kapsamında bir analiz yapan DecenTrader kurucu ortağı ve CEO’su Filbfilb, spot ETF onayında olduğu gibi Nisan ayındaki halving sonrasında da haberi satma olayının yaşanacağını söyledi.

Halving etkinliğinin BTC fiyatı için önemli bir katalizör olduğunu belirten Filbfilb, 2024’te de klasik halving döngüsünün yaşanacağını tahmin ediyor.

Filbfilb’in analizine göre, piyasalar halving etkinliğine tepki vermeye başlamadan önce Bitcoin’in yaklaşık bir ay boyunca yatay fiyat hareketi yaşayacak.

“Bitcoin yarılanmasına yaklaşık 75 gün kaldı ve yarılanmanın 18 Nisan 2024 civarında gerçekleşmesi bekleniyor.

Yarılanmadan bir süre önce alım ilgisinin başladığı verilere dayanarak yarılanmadan en geç 6 hafta önce veya Mart ayının ikinci haftasında satın alma ilgisinin yani fiyatın yükselmeye başlamasını bekliyorum.

Buna göre, Bitcoin’in beklenen FOMO talebini bulmadan önce düzeltme aşamasından geçmesi için yaklaşık 30 günü olduğu anlamına geliyor.

Bu sürede BTC’nin Mart ayının ilk haftalarına kadar yatay hareket etmesini bekliyorum.”

“2024’te Yeni ATH Bekliyorum!”

Halving sonrasında ETF onayına benzer şeklide yine bir “haberi satma olayının” geleceğini söyleyen ünlü CEO, bu düşüşlere rağmen Bitcoin’in 2024 yılında ATH’ye ulaşacağını savundu.

“Tarihsel verilere göre, yarılanmanın ardından Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması 220 – 240 gün sürdü.

Yarılanmadan sonra haberi satma olayı gerçekleşse de Bitcoin’in 2024’ün 4. çeyreğinin ortasından sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkacağını düşünüyorum.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail