HaberlerKripto Para

Ünlü CEO: Herkes Önlemini Alsın, Büyük Duyumlar Aldım! – Açıklamalar Korkutucu Ama…

InvestorsHub CEO’su Clem Chambers, tüm dünya piyasalarında ABD başkanlık seçimleri sonrasında büyük değişimler görülebilecek olduğunu açıkladı.

ABD’de 3 Kasım 2020’de gerçekleşecek olan başkanlık seçimleri öncesinde herkes hangi adayın seçimlerden galip çıkacağı meselesine kilitlendi. Tüm dünyayı yakından ilgilendiren ABD’de gerçekleşecek olan başkanlık seçimleri nedeniyle Avrupa Birliği dahil birçok birlik ve ülke vereceği kararları bir süre askıda bırakma kararı almış durumda. Özellikle AB’nin İran ve diğer meseleler konusunda Ocak 2020’ye kadar beklemeyi tercih ettiği belirtilirken ünlü analistler seçimlerin piyasalar üzerinde çok ciddi etkilerinin olabileceğine işaret ediyorlar.

InvestorsHub CEO’su Clem Chambers, ise bu konuda yaptığı açıklamada kendisinin büyük duyumlar aldığını ve bu duyumlara göre ABD’de gerçekleşecek olan seçimler sonrasında altın dahil tüm yatırım piyasalarında çok ciddi değişim rüzgarlarının esebilecek olduğuna işaret eden açıklamalarda bulundu.

Altın İçin %25 Satış Tahmini

Kendisinin aldığı duyumlar doğrultusunda bu açıklamaları yaptığını belirten Chambers, “aldığım duyumlar altın piyasalarında gelecek haftalarda %25 oranına varacak olan satışların gerçekleşecek olduğu yönünde. Bu tahmin %65 ila %70 oranında doğru çıkabilir. Bu satışların altında kalmak istemeyenler kendi pozisyonlarını buna göre güncellemeli ve buna uygun olarak hareket etmelidir” dedi.

Altın fiyatları son dönemde rekor seviyede seyretmiyor ancak oldukça yüksek fiyatlar nedeniyle birçok yatırımcı aklında olan soru işaretlerine yanıt bulamıyor.

Altın fiyatında %25 düşüş yaşanmasından sonra diğer yatırım araçlarında da her zaman olduğundan farksız olarak düşüşler beklendiğine değinen Chambers, “eğer ki altın fiyatında %25 düşüş olursa yatırımcılar büyük çöküşün altında kalacak ve tüm yatırım piyasalarında düşüş havası hakimiyeti yaşanacak. Sadece altınla sınırlı olarak düşünmemek gerekiyor, beraberinde diğer tüm yatırım araçlarının da altın fiyatının düşüşünden etkilenecek olduğu asla unutulmamalı” diye ekledi.

%33 Önerisi Verdi

InvestorsHub CEO’su Clem Chambers, yatırımcıların servetlerini ne şekilde dağıtması gerektiği konusunda da her zaman daha fazla güvende kalabilmek için %33’lük öneriye uymalarının en iyisi ve en garantilisi olacağını açıkladı. Eğer büyük düşüş senaryosu gerçek olmazsa %33 önerisinin yine yatırımcılar için kazançlı olabileceği iddia edilmekte.

Buna göre yatırımcılar %33 nakit, %33 hisse senedi ve son olarak %33 altın ve Bitcoin gibi kripto para birimlerinde varlıklarını tutmalılar.

Ancak yatırımcıların büyük bir kısmı bu öneriye uymuyor ve bir yatırım aracından kazanırken diğerinden kaybetme düşüncesi birçok yatırımcı için “daha fazla risk alırım ama daha fazla kazanırım” düşüncesine sebep oluyor. Bazı analistler ise %50 oranında nakit tutulmasını, %50 oranında ise diğer varlıklara dağıtılmasını önerirken, özellikle nakit tutmak istemeyenlerin ise %50-%50 yatırım yapmasının doğru olabileceği önerisi kabul görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu