BitcoinEthereum

Ünlü Ekonomist Açıkladı: Ethereum, Ne Zaman Bitcoin’i Geçecek?

Mike McGlone, net tarih verdi!

Kripto para piyasasının 2021 yılındaki popülerliği sadece önde gelen kripto para birimlerine fayda sağlamakla kalmayıp bunun yanında ABD doları gibi itibari para birimlerine zarar verdi.

İnsanlar yavaş yavaş dijitale geçmeye başladı ve ABD doları gibi itibari paraların kullanımı azalıyor.

USDT Kullanımı Artınca, ETH Kazanacak

Buna ek olarak kripto para sektöründe USDT veya USDC olarak bilinen stablecoinlerin de olması aslında insanların ABD doları yerine buna endeksli ancak dijital varlıkları kullanmasını arttırdı.

Ünlü bir kripto para analisti ise USDT’nin aslında BTC ve ETH arasındaki dengede değişim yaşanmasına aracılık edebileceğini düşünüyor.

Analist Mike McGlone, ilk zamanlar BTC yanlısı bir isimken son aylarda tamamen ETH övmeye başladı ve son açıklaması da bunlara bir örnek.

Ünlü isim, bütün dünyanın çok yakında ABD dolarından uzaklaşacağını ve dijital ABD doları kullanma yoluna gideceğini vurguladı. Çin’in dijital para hamlesine karşın ABD’nin de dijital dolar konusunda adım atacağını vurgulayan ünlü isim, ABD’nin genel olarak USDT benzeri kripto paralar kullanmaya başladığı anda ise Ethereum’un Bitcoin’i geçeceğini vurguladı.

Bloomberg Intelligence’ın ünlü ismi, ETH’nin son yıllarda performans konusunda BTC’yi geride bıraktığını ve BTC’yi geçmesinin an meselesi olduğunu vurguladı.

Analist, DeFi piyasalarının hareketliliğini de ön plana koyarak çok yakında ETH ve BTC arasında bir değişim görülebileceğini ifade etti.

Bunun da 2022’nin ortalarında olması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu